Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

هنگامی که استفاده از رنگ های اکریلیک رواج پیدا کرد، ابراز غلطک هم جایگزین قلم مو شد. در این نوشته قصد داریم تا چگونگی رنگ آمیزی دیوار با استفاده از این ابزار را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای نوشته همراه ما باشید.

مزایا و معایب استفاده از غلطک برای رنگ آمیزی دیوار چیست؟

همانطور که می‌دانید غلطک ها دارای اندازه های مختلفی هستند و سرعت رنگ آمیزی را بسیار بالا می‌برند. به این صورت که با یک حرکت بخش قابل توجهی را می‌توانید رنگ کنید. در پایان کار هم کیفیت نقاشی بالا خواهد بود. اما در مقابل شما قادر به رنگ کردن گوشه ها یا سطح های باریک نیستید و برای این کار بایستی از قلم مو استفاده کنید. به این معنی که استفاده از غلطک و قلم مو باید به صورت همزمان و مکمل یکدیگر استفاده شود.

حال می‌خواهیم به مراحل انجام این کار بپردازیم:

آماده کردن دیوار و تجهیزات

برای این کار لازم است که ابتدا با استفاده از نوارچسپ یا روزنامه بخش هایی که قصد ندارید آن ها را رنگ کنید را بپوشانید. سپس مبلمان و سایر وسایل را از دیوار دور کرده و با استفاده از پارچه بپوشانید تا رنگ روی آن ها ریخته نشود. لباس مناسب بپوشید و درها و پنجره ها را باز کنید تا هوا به خوبی جریان پیدا کند.

آماده سازی رنگ

در این مرحله بایستی در سینی رنگ حدود 3 سانتی متر رنگ ریخته و آن را آماده کنید. توجه داشته باشید که سطحی که سینی روی آن قرار گرفته است صاف باشد.

بخوانید: هزینه نقاشی ساختمان در قزوین

غلطک را آماده کنید

در حین خرید غلطک بهتر است که گزینه هایی که با کیفیت تر و البته کمی گران قیمت تر هستند را انتخاب کنید. به این خاطر که غلطک هایی که کیفیت پایینی دارند رنگ کمی به خود جذب کرده و شما را خسته می‌کنند. برای شروع رنگ آمیزی بایستی غلطک را با کمی آب خیس کنید و سپس آن را به خوبی تکان دهید تا آب اضافی آن برود. سپس آن را با پارچه خشک کنید. شاید بپرسید علت این کار چیست؟ این کار باعث می‌شود که رنگ به شکل بهتری جذب غلطک شود.

شروع رنگ آمیزی

حال باید غلطک خود را به رنگ آغشته کنید به این صورت که آن را 5 یا 6 بار در سینی بکشید. همچنین رنگ اضافی را بگیرید تا شره نکند. حال با کمی فاصله از پایین ترین نقطه دیوار شروع به رنگ آمیزی کنید. نباید زیاد فشار بیاورید تا غلطک آسیب ببیند. فشار دست روی تمام سطوح بایستی یکسان باشد. بسیاری پیشنهاد می‌کنند که غلطک را به صورت حرف W روی دیوار بکشید.

نظرات

ایران زیرنویس