Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

همیشه گفته اند که تماشای زیاد تلویزیون ما را از رسیدن به کارهای مهم زندگی باز می‌دارد. این کار فقط وقت ما را می‌گیرد و فایده‌ای برای ما ندارد. اما اگر چیزی که به تماشای آن نشسته اید یک اثر هنری سینمایی فوق العاده باشد باز هم وقت خود را هدر داده اید؟ واضح است که نه. نه تنها وقت خود را هدر نداده اید بلکه چیزهای زیادی هم به دست آورده اید.

اما تماشای یک فیلم یا مستند خوب چگونه بر شما تاثیر می‌گذارد. این موضوعی است که قصد داریم در رابطه با آن با شما صحبت کنیم. پس تا انتهای نوشته با ما همراه باشید.

درک بهتر اطراف و کسب اطلاعات

واضح است که ما خود به عنوان یک انسان قادر به تجربه کردن همه چیزها نیستیم. اما می‌توانیم با تماشای فیلم و تجربه قرار گرفتن در موقعیت های مختلف احساسات خود را بسنجیم، نتیجه گیری کنیم و به سوی رشد فکر و اخلاقی گام برداریم. تماشا کردن فیلم می‌تواند ما را باهوش تر از قبل کند. همچنین می‌تواند جنبه هایی از شخصیت خود را بر ما آشکار کند که پیش از آن چیزی درباره آن نمی‌دانستیم. تمام این اتفاقات تنها زمانی رخ خواهد داد که اثر سینمایی قابل توجه باشد و با نیز با دقت به تماشای آن نشسته باشیم.

ایجاد انگیزه

فیلم‌های انگیزشی زیادی وجود دارند اما برخی فیلم ها با این که در اصل انگیزشی نیستند اما به خاطر همزادپنداری‌ای که در ما ایجاد می‌کنند برای ما به نوعی الهام بخش هستند. مثلا من هنگامی که سریال شیاطین داوینچی را دیدم از شخصیت چند بعدی آن الهام گرفتم و شروع کردم به نقاشی کردن و پذیرفتن جنبه های مختلف شخصیتم. احتمالا یک فیلم دیگر و به شکلی دیگر روی شخصیت شما تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین حین دانلود فیلم به آن چیزی که به شخصیت شما بیشتر می خورد هم توجه داشته باشید.

یادگیری بیشتر با تماشای دوباره یا چند باره

شاید عجیب باشد اما برخی فیلم ها ارزش این را دارند که آن را دوباره یا چندباره ببینید. در هر بار دیدن نکات تازه ای کشف خواهید کرد و به روابط بیشتری خواهید رسید. هنگامی که دوباره یک فیلم را تماشا می‌کنید احساسات فوق العاده ای که در اولین تماشا بدست آورده بودید را دوباره حس خواهید کرد.

فراموش کردن مشکلات زندگی

گاهی اوقات مغز ما به حجمی از درگیری می‌رسد که دیگر برایمان قابل تحمل نیست. فقط یک اثر سینمایی فوق العاده است که می‌تواند 100 درصد ذهن شما را به خود مشغول کند. به طوری که کاملا فراموش کنید که کجا هستید و چه می‌کنید. به همین خاطر پیشنهاد ما این است که تماشای فیلم یکی از بهترین راه حل ها برای استراحت ذهن است.

نظرات

ایران زیرنویس