Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

تاریخ فرهنگ و تمدن و همچنین آداب‌ورسوم و حتی ادیان و مذاهب گوناگون در اقلیم‌های مختلف می‌تواند برای هرکسی آموزنده باشد. اینکه در هر برهه‌ای از تاریخ مردم چه می‌کردند، چه رسوماتی داشتند و چه می‌پرستیدند و پیرو چه آیینی بودند و دانستن آن می‌تواند برای انسان‌های نسل حاضر مفید باشد و چراغ راهی برای ما باشد. در این نوشتار قصد داریم شما را پدیده تور مجازی در دنیای مجازی آشنا کنیم تا با همه این موارد آشنا شوید و نیز با صرف تقریباً هیچ هزینه‌ای بهترین نتیجه را بگیرید.

گردشگری چیست

گردشگری یا توریسم (Tourism) عبارت است از سفر نمودن به نقاط مختلف اعم از داخل و یا خارج کشور به منظور تفریح و گردش و یا تجارت است. البته بعداً در تعریف دیگری اهداف تجاری از این تعریف حذف شد.

گردشگری راهی برای آشنایی با تاریخ و اقلیم‌های مختلف

گردشگری می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد ازجمله گردشگری روستایی که بیشتر به دلیل تفریح و استراحت انجام می‌شود و اهداف تجاری کمتر در ان مدنظر است و بیشتر برای آشنایی با آداب‌ورسوم و اقلیم و روستاهای مختلف و شیوه زندگی مختلف مردم است. یکی دیگر از انواع گردشگری، گردشگری به قصد زیارت است که شاید پیشینه‌ای طولانی‌تر داشته باشد، به‌خصوص در ایران و کشورهایی مثل عربستان و یا سوریه بیشتر دیده می‌شود.

گردشگری تاریخی، شکلی دیگر از انواع مقاصد گردشگری است که درواقع به قصد سفر به شهرها و یا کشورهای مختلف و آشنایی با بناهای تاریخی و پیشینه تاریخی این مکان‌ها انجام می‌شود.

گردشگری درمانی هم نوعی از گردشگری است که درواقع مربوط به سفر به یک شهر و یا کشور دیگر به دلایل درمانی است. مثلاً سفر به سرعین اردبیل به دلیل چشمه‌های آب گرم آن و درمان بیماری‌های رماتیسمی پا

گردشگری مجازی هم از دیگر انواع گردشگری است. شاید تعجب کنید، امروزه و با پیشرفت سریع تکنولوژی دیگر پدیده‌ای به اسم گردشگری مجاری عجیب نیست. گردشگری مجاری، درواقع به معنی حضور در محیط وب و رفتن به وبگاه‌هایی است که دارای محتوای گردشگری اعم از عکس، فیلم و متن هستند و می‌توانند به مخاطب اطلاعاتی در خصوص بناهای مختلف بدهند.

شاید تعجب کنید، ولی اکنون دنیایی است که می‌توان دور دنیا را نه در 80 روز! بلکه فقط در چند دقیقه و حتی ثانیه دید. فقط با چند کلیک! شما می‌توانید با انواع تورهای مجازی سایت‌ها انواع موزه‌ها، مکان‌های باستانی، مکان‌های مذهبی و غیره را مشاهده کنید.

وجود تصاویر سه بعدی جذاب به همراه فیلم‌ها و گاهی متن‌های مفید در مورد آثار مختلف تاریخی باعث شده است که حتی گردشگری مجازی از گردشگری مجازی طرفداران بیشتری هم به دست آورد.

تورمجازی سایت تاریخ ما

یکی از تورهای مجازی موجود که به شما فرصت یک گردشگری بی‌نظیر و کامل را می‌دهد، قسمت تور مجازی سایت تاریخ ما است که به شما امکان سفر در زمان و دیدن مکان‌های تاریخی و گردشگری و حتی طبیعی ایران را می‌دهد.

تور مجازی یا شهرفرنگ

سایت تاریخ ما، یک سایت درزمینهٔ تاریخ ایران و جهان، فرهنگ و آداب‌ورسوم کشورهای مختلف و همچنین آشنایی با ادیان و مذاهب مختلف است و بهترین مرجع و یا دانشنامه برای اطلاع و آشنایی افراد علاقه‌مند به تاریخ است، شما می‌توانید با مراجعه به بخش تور مجازی در سایت تاریخ ما، با بناهای تاریخی و مکان‌های گردشگری ایران آشنا شوید ضمن اینکه تصاویر این مکان‌ها را به‌صورت پانوراما مشاهده نمایید. فقط کافی است روی هر تصویر در قسمت تور مجازی کلیک کرده و تصاویر مکان موردنظر خود را به‌صورت پانوراما و یا 360 درجه تماشا کنید.

تاریخ ایران

تاریخ ایران باستان که شامل مادیان تا اشکانیان و همچنین تاریخ معاصر ایران و حتی دیگر کشورها می‌تواند آینه خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند بدانند که در طی سالیان دراز بر سر کشور ایران و مردمانش چه گذشته است و هر پادشاهی چطور حکومت می‌کرده.

نظرات

ایران زیرنویس