Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

پیکر تراشی در ایران به شیوه های مختلفی انجام می شود که رایج ترین روش آن پیکر تراشی به وسیله لیپوماتیک است. دغدغه بسیاری از افراد جهان داشتن یک اندام ایده آل است. که می توانند بوسیله جراحی های پیکر تراشی و عمل هایی مانند پروتز سینه به اندام دلخواه خود برسند. امروزه به دلیل اهمیت داشتن اندام ایده ال و زیبا، عمل های زیبایی رواج بسیاری پیدا کرده است. وزن و تناسب اندام را گاهی نمی توان از طریق رژیم های غذایی و ورزش کردن بدست آورد. ما قصد داریم که در این مقاله به جراحی پیکرتراشی بوسیله لیپوماتیک و همچنین عمل پروتز سینه به صورت مختصر بپردازیم.

جراحی پیکرتراشی با لیپوماتیک

جراحی پیکر تراشی به تمام جراحی هایی که جهت لاغری و به وسیله حذف چربی ها و تراشیدن پیکر انجام می گیرد گفته می شود. پیکر تراشی را می توان از طریق روش هایی مانند لیپوساکشن، ویزر و روش های دیگر انجام داد. اما در میان این روش ها استفاده از لیپوماتیک بیشتر از سایر روش ها مورد توجه افراد قرار گرفته است. جراحی بوسیله لیپوماتیک تاثیر بالایی دارد اما کمتر از روش های دیگر کبودی و جای زخم باقی می گذارد. لیپوماتیک یکی از نوین ترین روش های حذف چربی ها است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

حذف چربی ها به وسیله لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک چربی ها را به صورت فیزیکی از بین می برد. این  چربی ها بدون هیچگونه درد و خونریزی حذف می شوند. از این وسیله برای پیکر تراشی و حذف چربی های قسمت های مختلف بدن مانند شکم، پهلو، باسن، سینه، لگن، گردن و غبغب، بازوها و ران ها استفاده می شود.. عمل لیپوماتیک بدون بیهوشی و به صورت سرپایی انجام می گیرد و این دستگاه می تواند با ایجاد لرزش پیوند چربی ها را شکسته و از بدن خارج کند.

مزایای استفاده از جراحی لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک در مقایسه با دیگر جراحی های پیکرتراشی مانند لیپوساکشن مزایای بسیار زیادی دارد که ما در ذیل به برخی از فواید آن اشاره می کنیم:

  • این جراحی نیاز به بیهوشی کامل ندارد و از بی حسی موضعی استفاده می شود
  • جراحی به صورت سرپایی در کلینیک و مطب پزشک ها با مجوز قابل انجام است.
  • در لیپوماتیک فقط 2 هفته بعد از عمل لازم است که از بادی شیپر(تاپ های لاغری) استفاده کرد.
  • ورم و ترشحات و کبودی در این جراحی بسیار کم است
  • احتمال عفونت نیز در آن نسبت به دیگر جراحی بسیار پایین است
  • آمبولی چربی در این روش تا به حال گزارش نشده است.
  • چربی ها در این روش زیر پوست یکنواخت می مانند و مانند دستگاه لیپوساکشن چربی ها یک جا جمع و برآمده نمی شوند.

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می گیرد؟

جراحی پروتز سینه جراحی بزرگ کردن سینه از طریق گذاشتن پروتز است. بعضی از خانم ها از کوچک بودن سینه های خود ناراضی هستند و دوست دارند که سینه های متناسب با اندام خود داشته باشند. بعضی از خانم ها نیز سینه خود در اثر سرطان سینه به طور کامل از دست داده اند. در این حالت جراحی پروتز سینه به کمک این خانم ها می آید. جراحی پروتز سینه به جراحی گفته می شود که در آن پروتز سینه در زیر پوست و یا در زیر بافت سینه قرار داده می شود تا سینه ها بزرگتر شوند. عمل جراحی پروتز سینه به دو روش انجام می گیرد.

قرار دادن پروتز سینه در زیر پوست و روی ماهیچه

این روش برای خانم هایی انجام می گیرد که بافت سینه آن ها به اندازه کافی می باشد و با قرار دادن پروتز سینه در زیر پوست لبه های پروتز از زیر پوست مشخص نمی گردد.

قرار دادن پروتز در زیر بافت ماهیچه ای سینه

این روش برای خانم هایی انجام می شود که سینه های بسیار کوچکی دارند و چنانچه پروتز در زیر پوست قرار بگیر لبه های آن مشخص می گردد.

پروتز سینه از چه موادی ساخته می شود؟

پروتز سینه را در انواع گوناگونی می سازند که هر کدام از این آن ها مزایا و معایب خود را  دارد. در ادامه هر یک از آن ها را بررسی خواهیم کرد.

پروتز سالینی یا آب نمکی

این پروتز ها از کمترین مواد مضر ساخته شده اند  و مواد سازنده آن ها هیچ ضرری برای بدن ندارد. این پروتز ها زیاد انعطاف پذیر نبود و شکل و فرم آن ها نیز طبیعی نیست.

پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی از پرطرفدارترین انواع پروتز ها است. این پروتز ها جلوه کاملا طبیعی به سینه می دهند و استفاده از این پروتز ها باعث می شود که از نتیجه عمل رضایت بیشتری داشته باشیم.

پروتز ثابت

پس از پروتز های سیلیکونی پروتز های ثابت به بازار عرضه شد و مورد توجه نیز قرار گرفت. این پروتز ها ابعاد بزرگتری دارند و تراکم سیلیکون در آن ها بیشتر است و برای جراحی نیاز به برش بزرگتری است.

جمع بندی

جراحی های پیکر تراشی به جراحی هایی گفته می شود که در آن ها چربی های اضافه بدن حذف می شود. لیپوماتیک یکی از همین روش ها است که در مقایسه با روش های دیگر مزایای بسیار دارد و در جامعه مورد توجه بیشتر قرار گرفته است. پروتز سینه نیز یکی از جراحی های زیبایی است که خانم هایی که سینه های کوچکی دارند مایل به انجام این جراحی هستند. دکتر شاپور عزیزی متخصص جراحی های عمومی و زیبایی است که بیش از 14000 جراحی موفق در کارنامه خود دارد. جهت اخذ مشاوره شما می توانید به سایت drshapourazizi.com این مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۲۷۵۶۰۲ تماس حاصل فرمایید.

 

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

 

نظرات

ایران زیرنویس