Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

ذائقه دریافت اطلاعات در دورانی که ما در آن زندگی می کنیم با گذشته تفاوت های زیادی کرده است. برای اغلب ما، تماشای کلیپ، ویدئو و یا عکس، جذاب تر از زمانی است که با یک صفحه سیاه شده از کلمات رو به رو می شویم. در همین صفحه سیاه شده نیز اگر عکس و یا یک کلیپ قرار داده شده باشد، می توان امیدی به افزایش جذابیت آن برای کاربر، داشت. اگر با حوزه تولید محتوا برای وب سایت ها و یا شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام آشنایی داشته و به آن علاقه مند باشید، می توانید در دوره آموزش تولید محتوا با دوربین و موبایل شرکت کنید. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد، نکاتی را در مورد فیلمبرداری و تولید محتوا توضیح دهیم.

دوره تولید محتوا با دوربین و موبایل

فیلمبردار به چه کسی می گویند؟

یکی از نکات مهمی که در آموزش فیلمبرداری ذکر می شود، این است که به هر کسی که یک موبایل و یا یک دوربین پیشرفته برای عکس برداری و فیلم برداری داشته باشد، فیلمبردار نمی گویند. فیملبردار، کسی است که به تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به هنر ثبت فیلم و یا عکس آشنایی داشته و حتی با دم دستی ترین امکانات نیز بتواند فیلم ها و عکس هایی ماندگار و جذاب ثبت کند. منابع آموزشی مطرحی در کشور در حال فعالیت هستند که می توانند اطلاعات خوبی در این حوزه ارائه کنند. از جمله این منابع آموزشی می توانیم به  نیک اندیشان، زومیت و برتر آموز اشاره کنیم.

بازار کار فیلمبرداری چگونه است؟

برخی افراد ممکن است تصور کنند که یک فیلمبردار، تنها در مجالس عروسی کار می کند و تنها حوزه شغلی که برای او می توان مثال زد، همین است. البته فعالیت در آتلیه های عکاسی به عنوان فیلمبردار مجالس درآمد خوبی دارد اما تنها راه کسب درآمد در این حوزه نیست. کسانی که در دوره آموزش فیلمبرداری شرکت می کنند، می توانند در هر حوزه ای که نیاز به فیلمبرداری داشته باشد، حضور پیدا کرده و درآمدی کسب کنند. برای مثال، فیلمبرداری صنعتی یکی از فرصت های شغلی برای کسانی که به صورت حرفه ای فیلمبرداری می کنند. در معرفی کسب و کار و یا پیام های بازرگانی که به صورت کلیپ از تلویزیون پخش می شوند، حضور یک فیلمبردار حرفه ای لازم و ضروری به نظر می رسد. از آنجایی که تعداد فیلمبردارهای صنعتی زیاد نیست، فرصت های شغلی زیادی در این حیطه برای فیلمبرداران حرفه ای فراهم می باشد.

دوره آموزش فیلمبرداری

در آموزش فیلمبرداری چه نکاتی آموزش داده می شود؟

حرفه ای شدن، رابطه ناگسستنی با تسلط به جزئیات هر شغل دارد. فیلمبردارهای حرفه ای نیز به جهت تسلط به جزئیات کارشان است که حرفه ای خوانده می شوند و البته باید بدانید که این گروه این نکات را در با شرکت در دوره آموزش فیلمبرداری فرا گرفته اند. برخی نکاتی که در این دوره آموزش داده می شود به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین نکاتی که در آموزش فیلمبرداری ذکر می شود، خرید تجهیزات با کیفیت و بروز است. تجهیزات بروز می توانند جزئیات مورد نیاز را با کیفیت و با وضوح بالا ثبت کرده و این موضوع می تواند تاثیر شگرفی در نتیجه نهایی کار داشته باشد.
  • موضوع دیگری که در دوره آموزش فیلمبرداری گفته می شود، نورپردازی است. بدون اعمال نورپردازی حرفه ای، حتی در صورت استفاده از تجهیزات مدرن نیز نمی توان انتظار داشت که فیلم ضبط شده کیفیت منحصر به فردی داشته باشد.
  • یک فیلمبردار باید بداند که در هر صحنه ای و در هر فیلمی چه عناصری وجود داشته و یا وجود نداشته باشد. مثلا در برخی جاها نیاز است که پشت صحنه، ساده باشد و در برخی جاها نیاز است که یک تصویر در پشت سر سوژه اصلی قرار بگیرد. گرفتن بهترین تصمیم در این رابطه را تنها از کسانی می توان انتظار داشت که آموزش تولید محتوا با دوربین و موبایل را دریافت کرده باشند.
  • ترکیب بندی نیز از دیگر نکات مهم و اساسی است که در دوره آموزش فیلمبرداری ارائه می گردد. یک فیلمبردار به خوبی می داند در چه جاهایی باید عناصر بصری و ترکیبات را به کار گیرد تا اثر بخشی فیلم افزایش پیدا کند.
  • قرار دادن دوربین در جای مناسب از مهم ترین وظایف یک فیلمبردار است. اگر دوربین در جای مناسبی قرار نداشته باشد، تاثیری که قرار است سوژه بر مخاطب از خود به جای گذارد کاهش پیدا می کند. این نکته نیز از جمله مهم ترین مباحث آموزش فیلمبرداری می باشد.

تمامی کسانی که در دوره آموزش فیلمبرداری شرکت می کنند تمامی نکاتی که در بالا گفته را به همراه بسیاری نکات تکمیلی دیگر آموزش خواهند دید و این یک فرصت عالی است که موسسه های حرفه ای آموزشی در اختیار علاقه مندان به این حوزه قرار داده اند. البته علاوه بر این مورد، مناسب بودن هزینه دوره، دسترسی راحت به موسسه آموزشی و دریافت یک مدرک معتبر که ارزش بین المللی نیز داشته باشد، از جمله ویژگی های برتر موسساتی همچون نیک اندیشان است.

دوره فیلمبرداری

برای تولید محتوا با موبایل به چه وسایلی نیاز است؟

یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای تولید محتوا با موبایل، دوربین موبایل است. دوربین های حرفه ای زیادی در بازار موجود هستند، اما از آنجایی که قیمت برخی از آنها بالاست، ممکن است برخی توان مالی برای خرید آن را نداشته باشند. البته دوربین های حرفه ای تنها راه تولید محتوا نیستند و کسانی که در دوره آموزش تولید محتوا با دوربین و موبایل شرکت کرده اند، می دانند که از موبایل های دوربین دار نیز می توان برای تولید محتوا استفاده کرد. علاوه بر موبایل با دوربین خوب به تجهیزات زیر نیز، نیاز است:

  • فیلتر
  • سه پایه
  • مانیتور
  • کابل
  • تجهیزات نورپردازی
نظرات

ایران زیرنویس