Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

یادگیری زبانی غیر از زبان مادری، در عصر اطلاعات و ارتباطات به اندازه قبل پیچیده و سخت نیست. در مسیر فراگیری زبان جدید علاوه بر تمرین زیاد، پشتکار و منابعی جامع، به افراد باتجربه‌‌ای در این زمینه نیاز دارید تا به شما نکات لازم را گوشزد کنند و رسیدن به مقصد را برایتان راحت کنند. در ادامه به بررسی روش‌های موثر برای یادگرفتن زبان می‌پردازیم.

چگونه زبان یاد بگیریم؟

محتوایی به زبان اصلی پیدا کنید که در مورد موضوعات و فعالیت‌های مورد علاقه‌تان باشد. در اینترنت مطالب بسیاری به زبان‌های مختلف وجود دارد.

از فیلم‌های آموزشی گرفته تا گزارش‌های ورزشی و سریال، همگی می‌توانند به عنوان اهرمی برای آموزش زبان عمل کنند و به دلیل علاقه‌ مندی‌تان به موضوع محتوا، کلمات و مفاهیم سریع‌تر و بهتر در ذهنتان می‌ماند و یادگیری دو برابر می‌شود!

یکی دیگر از روش‌های موثر و کاربردی برای یادگیری زبان در منزل این است که کتاب‌های صوتی و رادیوهایی را که به زبان مورد نظرتان هستند، گوش دهید و هر کجا و در هر شرایطی که هستید مهارت های شنیداری تان را تقویت کنید! با این روش می‌توانید هنگام انجام کارهای روزانه‌تان یا وقتی در تاکسی نشسته‌اید از زمان خود استفاده مفید کنید.

مطالعه کتاب‌ها علاوه بر تقویت مهارت درک مطلب و افزایش دامنه لغات، می تواند سرگرمی مناسبی برای وقت‌های آزادتان باشد.

سعی کنید ابتدا کتاب‌هایی را که سطح پایین‌تری دارند و ساده‌تر هستند انتخاب کنید و کم کم سختی کتاب‌ها را بالا ببرید. مجله‌ها هم گزینه مناسبی برای شروع هستند.

اگر خواندن کتاب هم برایتان سخت است، اما اهل اینستاگرام هستید، می توانید سری به پیج های فعال این حوزه بزنید. برای مثال، لینگوتاک یکی از پیج های اینستاگرام فعال آموزش زبان می باشد، که در قالب فیلم و پادکست و محتوای آموزشی، نکات گرامری و کلمات و اصطلاحات جدید را آموزش می دهد.

پیج-اینستاگرام-لینگوتاک-آموزش-زبان

راه دیگر برای بالا بردن مهارت زبان دومتان این است که با خودتان حرف بزنید! قسمتی از یادگیری زبان این است که به تدریج به آن تسلط پیدا کنیم و در پی آن، اعتماد به نفس خود را در مورد آن بالا ببریم. این کار مهارت‌تان را در زمینه صحبت کردن به سرعت افزایش می‌دهد.

برای یادگیری زبان باید تمرین‌های متعدد و با فاصله زمانی کم‌ و اصولی داشته باشید. مکالمه‌ها را چند مرتبه با صدای بلند برای خودتان یا جلوی آینه تمرین کنید. حتی می‌توانید صدای خود را ضبط کنید و بعد آن را با تلفظ صحیح آن کلمات مقایسه کنید و به مرور تلفظ درست کلمات را یاد بگیرید.

یکی دیگر از بهترین روش‌های تقویت زبان در خانه این است که با دوستان خود که به یادگیری زبان علاقه‌مند هستند قرار بگذارید که هر روز زمان مشخصی را به تمرین زبان اختصاص دهید، اشکال‌هایی را که برایتان

پیش آمده است با یکدیگر رفع کنید و سوالات احتمالی را از همدیگر بپرسید. می‌توانید از دوستان تان بخواهید که داستان‌های کوتاهی را به انگلیسی آماده کنند و برایتان تعریف کند.

می توانید هر شب یک فیلم با زیرنویس تماشا کنید یا یک غذا را با دستور انگلیسی زبان بپزید. اصلا اهمیت ندارد که چه کاری انجام می دهید، مهم این است که زبان را در فعالیت‌های روزمره خود بگنجانید.

 

چرا روش های یادگیری آنلاین زبان

درست است که امروزه به علت دسترسی به منابع مختلف اطلاعات زیادی در مورد آموزش زبان در اختیار داریم، اما برای تسریع روند یادگیری‌، برای این‌ که نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید و منابع معتبر و جامع را بشناسید به اساتید و افراد با تجربه نیاز است.

بنابراین توصیه می‌کنیم با توجه به سطح زبان خود، از کلاس‌های آموزش زبان استفاده کنید.

از سوی دیگر رفت و آمد به تنهایی هزینه‌بر است و زمان زیادی نیز برای این کار هدر خواهد شد. برای رفع این مشکل، به تازگی تعداد زیادی موسسه آنلاین تاسیس شده‌اند که دسترسی به بسته های آموزشی، روش ها و اساتید خبره‌ای را برای زبان‌آموزان آسان می‌کنند. هزینه شهریه این موسسه‌ها معمولا از موسسه های مکالمه  زبان حضوری مناسب‌تر است.

برای شرکت در این کلاس‌ها نیازی به پیمودن مسیری طولانی نیست و کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید. می‌توانید توسط نرم افزارهای ویدئو کنفرانس  که اکثرا موسسه مورد نظر در اختیارتان قرار می دهد در کلاس‌ها حضور یابید.

گرچه کلاس‌ها فقط بخشی از فرایند یادگیری هستند! بخش مهم‌تر آن داشتن یک برنامه مستمر برای تمرین در منزل است که تعهد زبان آموز به آن از شروط اصلی افزایش سطح زبان و پیشرفت او در این زمینه است.

معلم-زبان-لینگوتاک

چرا لینگوتاک بهترین آموزشگاه آنلاین زبان است؟

لینگوتاک با برگزاری کلاس زبان آنلاین ( انگلیسی – فرانسه – اسپانیایی – ترکی استانبولی – عربی – ایتالیایی و سایر زبان ها)  علاوه بر آسان کردن مسیر یادگیری زبان جدید و ارائه آموزش‌های اصولی و متناسب با سطح زبان و نیاز شما، برایتان سوپروایزرها و پشتیبان‌های آموزشی در نظر گرفته است تا در برنامه ریزی و ادامه فرآیند یادگیری در منزل نیز به زبا‌ن‌آموزان کمک کنند.

پیگیری‌های تیم لینگوتاک و کمک مشاور آموزشی همواره به صورت رایگان در اختیار دانشجویان خواهد بود.

اساتید این پلتفرم همیشه به سوالاتی که برای افراد ممکن است پیش بیاید با سرعت بالایی پاسخ خواهند داد.

نکته جالبی که در مورد موسسه لینگو تاک وجود دارد این است که زبان‌های زیادی در آن تدریس می‌شود و برای هر زبان، اساتید مجرب و کار کشته‌ای انتخاب شده است. پس هر کسی با توجه به زبان مورد علاقه خود می‌تواند آن را در منزل به راحتی با لینگوتاک یاد گیرد.

استاد-زبان-لینگوتاک

منبع: لینگوتاک https://www.lingotalk.io

نظرات

ایران زیرنویس