Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

احتمالا همه ما بابک جهانبخش را به خاطر آثار پاپ عاشقانه و صدای لطیفی که دارد بسیار دوست داریم. جالب است بدانید که نام اصلی او علی است و او در بوخوم آلمان به دنیا آمده است . او یک همکاری فوق العاده با رضا صادقی داشته که یکی از آهنگ‌های برتر سال 2012 در رادیو جوان شد. در این نوشتار قصد داریم تا بیوگرافی بابک جهانبخش را به شما عزیزان ارائه کنیم . پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

babak jahanbakhsh

babak jahanbakhsh

کودکی و نوجوانی بابک جهانبخش

بابک جهانبخش با نام اصلی علی جهانبخش متولد اولین روز از ماه فروردین سال 1362 خورشیدی در بوخوم آلمان است. او از همان دوران کودکی به دنیای موسیقی علاقه مند شد. هنگامی که تنها 5 سال داشت تحت نظر یک استاد آلمانی در یک مدرسه موسیقی در همان شهری که متولد شد، به یادگیری پیانو پرداخت. پدر بابک پیش از تولد وی ، به خاطر تحصیلات به آلمان رفته بود و بعد از تمام شدن تحصیلاتش آن ‌ها به ایران بازگشتند. بابک هنگامی که به ایران بازگشت علاقه خود به موسیقی و دنیای آن را بیشتر دید به همین خاطر به طور جدی تری به سمت یادگیری موسیقی شرقی رفت.

ورود بابک به دنیای حرفه ای موسیقی

مجتبی میرزاده اولین کسی بود که او را به خوانندگی تشویق کرد. به همین خاطر بابک دوره‌های موسیقی را طی کرد و هنگامی که تنها 14 سال داشت از صدا و سیما مجوز لازم برای اجرا را دریافت نمود. در آن زمان بابک با محمد علی معلم همراهی می‌کرد و آن‌ها توانستند یک کار برای صدا و سیما بسازند.

در سال 1383 ، بابک جهانبخش شروه به ضبط آلبوم خود کرد. این آلبوم در سال 1384 با نام چی شده روانه بازار شد. خوشبختانه این آلبوم مورد توجه قرار گرفته و به عنوان دومین پدیده سال انتخاب شد. آلبومی که من و باران نام داشت و در سال 91 روانه بازار شد ، بابک را به مرحله جدیدی از زندگی حرفه ای اش انتقال داد.

ازدواج بابک جهانبخش و همسرش

بابک جهانبخش در سال 88 با مروارید شهریاری ازدواج کرد. آشنایی این دو در کنسرت این خواننده در لندن شکل گرفت. این زوج صاحب یک پسر به نام آرتا هستند. در سال 96 آن‌ها بدون بیان دلیل از یکدیگر جدا شدند. اندکی بعد بابک با زنی به نام پریا پرتوی فرد ازدواج کرد که طراح لباس است.

بابک جهانبخش همچنین علاقه زیادی به فوتبال دارد و در پست فوروارد و هافبک راست بازی می‌کرد.

نظرات

ایران زیرنویس