Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

بی شک می‌توان شادمهر عقیلی را یکی از مطرح‌ترین هنرمندان موسیقی دانست. این خواننده و نوازنده ایرانی که کار خود را از سالیان دور آغاز کرده است، چندین سال پیش به کانادا و سپس به آمریکا مهاجرت کرد. می‌توان گفت که او الگوی بسیاری از خواننده های جدید در دهه‌های هشتاد و نود در ایران است. کارهای او همیشه با استقبال خوبی مواجه می‌شود و مردم از آثار او لذت می‌بزند. به همین خاطر در این نوشتار قصد داریم تا بیوگرافی کوتاه از شادمهر را به شما عزیزان تقدیم کنیم. پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

shadmehr aghili

shadmehr aghili

کودکی و نوجوانی شادمهر عقیلی

شادمهر در هفتمین روز از ماه بهمن سال 1351 خورشیدی در تهران متولد شد. او سه برادر به نام‌های محمد علی ، محمد تقی و حمید و یک خواهر به نام پروین داشت. نام مادر او عاصفه است. پدر او که علیقبی نام داشت ، هنگامی که شادمهر 20 سال داشت از دنیا رفت. یکی از برادرانش در زلزله رودبار ، دیگری در خدمت سربازی و یکی دیگر هم در سال 1392 از دنیا رفت.

او از همان دوران کودکی و از زمانی که شاهد ساز زدن برادرش بود به موسیقی علاقه مند شد. در سال 1367 خورشیدی و هنگامی که 16 سال داشت نواختن پیانو را یاد گرفت و سپس وارد هنرستان شد و پس از آن سازهایی چون ویولون و ترومپت را نیز آغاز کرد. پس از آن سنتور را هم به صورت خود آموز آموخت.

ورود حرفه ای شادمهر به دنیای موسیقی

هنگامی که شادمهر 25 سال داشت اولین آلبوم بی کلام خود را منتشر کرد. او این آلبوم را به قیمت 800 هزار تومان به شرکت طنین فروخت و سپس به صدا و سیما وارد شد. او برای مدتی با علیرضا عصار همکاری می‌کرد و بعد از ماه ها تصمیم گرفت تا خود بخواند. آلبوم مسافر او در سال 1377 یعنی درست زمانی که او 26 سال داشت منتشر شد. این آلبوم بسیار مورد توجه قرار گرفت و فروش خوبی داشت.

او همچنین توانست به خواندن قطعه‌ای به نام یاس کبود که آن را برای حضرت فاطمه (س) خوانده بود، نظر مذهبی‌ها را هم به سمت و سوی خود جذب کند. دو سال بعد او در یک فیلم به نام پر پرواز نقش آفرینی کرد.

مهاجرت و همسر شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی هنگامی که 30 سال داشت یعنی در سال 1381 خورشیدی برای همیشه ایران را به مقصد کانادا و سپس آمریکا ترک کرد. شادمهر در 39 سالگی با یک زن فلیپینی به نام ملیسا میامسا ازدواج کرده و آن‌ها هم اکنون صاحب یک دختر به نام ملینا می‌باشند.

نظرات

ایران زیرنویس