Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

آیا شما هم به دنبال تحصیل در یکی از دانشگاه های برتر کبک هستید؟ پس بد نیست بدانید، تحصیل در کبک، فرصت تجربه زندگی به سبک فرانسوی در یک کشور چند ملیتی انگلیسی زبان واقع در آمریکای شمالی نظیر کانادا را در اختیار شما قرار می دهد. این استان با تمام مناظر زیبا، تنوع فرهنگی ، کیفیت بالای زندگی و پتانسیل دیده شدن در عرصه بین‌المللی، یکی از استان‌هایی است که می‌تواند بهترین تجربه دانشجو بودن را به شما ارائه دهد.

مقاله زیر چکیده‌ای از مقاله راهنمای تحصیل در کبک کانادا سایت اپلای استار می باشد که شما را دعوت به مطالعه آن می کنیم.

مزایای تحصیل در کبک

کبک به دلیل کیفیت عالی آموزشی، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه و هزینه های زندگی و همچنین برنامه ها و دوره های تحصیلی کوتاه ترش، در بین دانشجویان بین المللی در سطح جهانی محبوب است، بعلاوه مزایای دیگری مانند:

 1. برنامه محبوب تجربه کبک (Program de l’expérience Québécoise) یا PEQ ، این استان را به مقصدی محبوب در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور کانادا تبدیل کرده است زیرا این امکان را به دانشجویان می دهد که پس از اتمام تحصیلات خود، از داخل کبک برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند.
 2. موسسات آموزشی در کبک، شهریه های پایینتری دارند که این مبالغ اغلب نسبت به سایر استان های کانادا مقرون به صرفه تر است.
 3. هزینه کلی زندگی در کبک به طور کلی جزو پایینترین هزینه های زندگی در کانادا است.
 4. شما می توانید رشته ی مورد علاقه خود را از میان طیف وسیعی از برنامه ها و دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی و فرانسوی انتخاب کنید.
 5. این استان منطقه ای بسیار زیبا است – شما با تحصیل در این استان، تلفیقی از زندگی به سبک فرانسوی – کانادایی را تجربه خواهید کرد و از طبیعت بکر نواحی مختلف این استان و معماری مدرن شهر ها لذت خواهید برد.
 6. فرهنگ کبک نیز فوق العاده است – شما در این استان شاهد انواع کارناوال ها، جشن ها، رویدادها، نمایشگاه های هنری و موارد دیگر خواهید بود!
 7. حق کار کردن پس از تحصیل نیز بطور یکسان هم به فارغ التحصیلان مؤسسات دولتی و هم خصوصی ارائه می شود در واقع برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا از روش تحصیلی در این استان راحت تر است.
 8. بهترین مزیت تحصیل در کبک، قابلیت اخذ مدرک لیسانس طی ۳ سال است.

دانشگاه های محبوب کبک کدامند؟

دانشگاه ها و کالج های کبک به دلیل کیفیت آموزشی بالای خود در عرصه ی جهانی شناخته شده و مشهور هستند. در واقع، دو دانشگاه از گروه ۱۳ دانشگاه با رتبه بندی تک رقمی، در خود شهر کبک واقع شده اند که عبارتند از دانشگاه مک گیل و دانشگاه مونترال از سوی دیگر، دانشگاه لاوال، دانشگاه کبک، دانشگاه HEC مونترال، دانشگاه کنکوردیا و دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال از دیگر مؤسسات آموزشی برجسته در این استان هستند.

رتبه بندی دانشگاه های کبک در سال ۲۰۲۱

رتبهدانشگاهشهر
1دانشگاه مک گیلمونترال
2دانشگاه مونترالمونترال
3دانشگاه لاوالشهر کبک
4دانشگاه کنکوردیامونترال
5دانشگاه کبک در مونترآلمونترال
6دانشگاه شربروکشربروک
7دانشگاه HEC  مونترالمونترال
8دانشگاه کبک در چیکوتیمیچیکوتیمی
9دانشگاه کبکشهر کبک
10مدرسه پلی تکنیک مونترالمونترال
11دانشگاه تکنولوژی عالی مونترال ETSمونترال
12دانشگاه کبک در تروا ریورتروا ریور
13دانشگاه اسقفشربروک
14دانشگاه کبک در ریموسکیریموسکی
15دانشگاه کبک در گاتینوگاتینو
16دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگروین-نوراندا
17دانشکده ملی مدیریت عمومیشهر کبک

چگونه باید برای مجوز تحصیل کبک اقدام کنیم؟

روش اخذ ویزای تحصیلی کبک با کانادا کمی متفاوت است. شرایط اولیه برای دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از:

 1. تضمین پذیرش در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کبک. به خاطر داشته باشید، هر موسسه معیارهای پذیرش مختص خود را دارد، بنابراین باید با چشم باز انتخاب کنید.
 2. اخذ گواهی پذیرش کبک (CAQ) که سندی است که توسط وزارت مهاجرت و ادغام کبک صادر می شود. این سند، مدرکی است که نشان می دهد شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی پذیرفته شده اید.
 3. شما باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی خود ارائه دهید. این بدان معناست که شما بودجه کافی برای پرداخت شهریه خود دارید و می توانید هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید.

فقط پس از اخذ گواهی پذیرش کبک (CAQ) می توانید برای دریافت مجوز تحصیل درخواست دهید. داشتن بیمه درمانی در تمام مدت تحصیل در کبک الزامی است و هزینه های بیمه درمانی بر اساس شرکت های مختلف ارائه دهنده بیمه، متفاوت است.

شما همچنین میتوانید از مشاوران تحصیلی دارای گواهی IDP ،  در فرآیند اخذ ویزای دانشجویی، راهنمایی و مشاوره دریافت کنید و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوز تحصیل میتوانید به وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

گزینه های اقامت برای دانشجویان بین المللی در کبک چیست؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، بهتر است با مؤسسه خود در ارتباط باشید تا از بهترین گزینه های موجود برای محل اقامت خود در دانشگاه یا خارج از محوطه دانشگاه، اطلاع داشته باشید. در کبک، اقامتگاه های مختلفی از جمله موارد زیر موجود هستند:

خوابگاه ها یا خانه های شهری

محل اقامت خارج از دانشگاه

خوابگاه‌ها که در دسته خوابگاه‌های دانشجویی قرار می‌گیرند، گزینه‌ای عالی برای سکونت در محوطه دانشگاه هستند و تعداد زیادی دانشجو را در خود جای می‌دهند. خانه های شهری نسبتاً کوچکتر و مجزا هستند که معمولاً سه تا شش دانشجو را در هر کدام در خود جای می دهند.

اگر می خواهید یک اتاق یک نفره داشته باشید یا جایی را با دوستان خود اجاره کنید، این گزینه برای شما مناسب است. این اتاق های یک نفره ارزان هستند و به راحتی میتوان آنها را در نزدیکی محوطه دانشگاه پیدا کرد.

هوم استی

آپارتمان مبله/بدون مبله(با لوازم منزل یا بدون آن)

اگر برای اولین بار است که میخواهید تنها زندگی کنید، این گزینه برای شما بسیار مناسب است. اقامت با یک خانواده محلی گزینه ای امن و مقرون به صرفه است، از طرفی می توانید مهمان نوازی و فرهنگ کانادایی را نیز به شیوه ای شخصی تر تجربه کنید.

اگر به دنبال یک مکان دائمی برای اقامت هستید، آپارتمان های مبله یا غیر مبله گزینه خوبی برای شما هستند.

 

نظرات

ایران زیرنویس