Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

با شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های زیادی در سطح جامعه و یا کشوری اعمال شد و حتماً شما هم به عنوان فردی از جامعه برخی از این محدودیت‌های کرونایی را واقعاً و با تمام وجود احساس کردید. از جمله مهم‌ترین این محدودیت‌ها، محدودیت در معاشرت‌های اجتماعی و سفری و به محدودیت در آموزش و جایگزین شدن بستر آموزش مجازی به جای آموزش حضوری بود.با آن که شیوع این ویروس خطرناک به صورت ناگهانی همه مردم جهان را بهت زده کرد، اما به همان اندازه پیشرفت در آموزش و تدریس آنلاین برای دوران کرونایی نیز رشد قابل توجهی داشت.

کم کم مکان‌های آموزشی مثل مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل و آموزش غیرحضوری آغاز شد. سایت‌های زیادی نیز در ایران با آن که حوزه کاری آنها تدریس آنلاین بود اما در دوران کرونا ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاصی طراحی و اجرا کردند که در دوران کرونایی بسیار به دانش آموزان، دانشجوها و به ویژه مدرسین کشور عزیزمان ایران کمک شایانی کرد. یکی از این سایت‌ها، سایت فرادرس بود.

فرادرس، سایتی برای آموزش

این سایت همانند یک دانشگاه است و در آن آموزش‌های زیادی برای دانشجویان قرار داده شده است. در این سایت آموزش‌های بسیار کاربردی و مورد نیاز دانشجویان قرار گرفته و مدرسین بزرگ زیادی در این سایت آموزش قرار داده‌اند. شاید برای شما سؤال باشد که آیا این سایت و آموزش‌های داخل آن فقط مخصوص دانشجویان است و افراد عادی یا دانش آموزان نمی‌توانند از این آموزش‌ها استفاده کنند؟

 باید بگوییم خیر، مخاطبین این سایت می‌تواند علاوه بر دانشجوهای گرامی، دانش آموزان و هر فردی که به دنبال آموزش‌های معتبر و کاربردی است باشد. از این رو در سایت فرادرس برای ایجاد محیط بهتر برای آموختن، آموزش‌ها به صورت ویدیو و در قالب برگزاری دورههای آنلاین در اختیار مخاطبین خود قرار می‌گیرد. از طرفی مزیت‌هایی که این سایت برای تدریس در فرادرس در اختیار مدرسین خود قرار داده باعث شده تا در این سایت بهترین آموزش‌ها و تدریس‌ها قرار داده بشه.

تدریس در فرادرس

همان‌طور که در ابتدای این مطلب اشاره شد، آموزش آنلاین با شیوع کرونا روز به روز کاربران زیادی را به خود جذب کرد. تدریس در فرادرس هم می‌تواند علاوه بر مزیت‌های سایت فرادرس برای مدرسین، درآمد بالایی را برای مدرس‌های عزیز به همراه داشته باشد. به گفته خود این سایت در سال‌های گذشته، بیش از چهارده هزار ساعت آموزش آنلاین و ویدیویی در زمینه و رشته‌های مختلف ضبط و تهیه شده و در اختیار بیش از نهصد هزار دانشجو در سراسر ایران قرار داده شده است. این آمار واقعاً آمار عجیب و زیادی است که از اهمیت آموزش غیرحضوری در ایران خبر می‌دهد.

اگر شما هم دوست دارید تا در زمره مدرسین این سایت قرار بگیرید کافی است به صفحه تدریس در فرادرس بروید تا از شرایط، فرایند و پلن های مختلف این سایت مطلع شوید. حدود چند هزار نفر از برترین مدرسین کشور در این سایت ثبت نام و تدریس کرده اند.

مزیت‌های تدریس در سایت فرادرس

اگر برای شما هم سؤال شده که این سایت چطور توانسته به این آمار بالای بازدید و تدریس در ایران برسد با ما همراه باشید تا برخی از مزیت‌های تدریس آنلاین در فرادرس را مرور کنیم:

1)   یک منبع درآمد پایدار و بالا برای مدرسین در دوران کرونا

تهیه و تولید آموزش در فرادرس می‌تواند مزیت‌های زیادی را برای مدرسین به همراه داشته باشد که یکی از این مزیت‌ها، کسب درآمد سرشار و البته پایدار مدرسین است. معمولاً به خاطر شرایط خوبی که فرادرس در اختیار مدرسین قرار داده، همکاری مدرس‌ها در فرادرس طولانی مدت و ماندگار است. فرادرس دو طرح مالی برای پرداخت حق‌التألیف به مدرسین در نظر گرفته است. که این دو طرح به شرح زیر است:

پرداخت کامل و یکجا

در این پلن، به ازای هر آموزش منتشر شده، مدرس آموزش، پرداختی را یک‌باره و به عنوان حق‌التألیف از فرادرس دریافت می‌کند. این پرداخت وابسته به استقبال دانشجویان از آموزش نیست و مدرس مربوطه مبلغی را به اندازه ارزش آموزش منتشر شده دریافت می‌کند. در این طرح پرداختی، دیگر خیال مدرسین از تحت تأثیر قرار گرفتن دریافتی آنها از استقبال احتمالاً کم دانشجوها از آموزش راحت می‌شود.

پرداخت مشارکتی

مدرسین فرادرس اگر این پلن را انتخاب کنند، در بازه‌های زمانی منظم و سه ماهه و تا زمانی که آموزش او به فروش می‌رسد، سهم یا درصد مشخصی از آن را دریافت می‌کنند.

دیده شدن آموزش‌ها با توجه به تبلیغات گسترده در کاپریلا و سایر شبکه‌ها

یکی دیگر از جنبه‌های خوب تدریس در سایت فرادرس، دیده شدن آموزش‌های شما به تعداد میلیونی و در سطح کشوری و یا جهانی است. آموزش‌های سایت فرادرس همواره در سرتاسر وب و به صورت اختصاصی نمایش داده می‌شود. برای مثال هر آموزش فرادرس توسط کاپریلا، سایت تبلیغات کلیکی، حدود دو میلیون بار در سطح وب ایران و برای 30 میلیون نفر نمایش داده می‌شود. این واقعاً آمار بالایی است که می‌تواند بازدید آموزش‌های شما را در سایت فرادرس میلیونی کند…

فراهم کردن لوازم و شرایط ضبط و استفاده از استودیوهای فرادرس

درسته،  فرادرس برای اینکه آموزش‌های داخل سایت با کیفیت بهتر و کاربردی تهیه و ضبط شود، تمام شرایط و لوازم و حتی استودیوهایی را برای ضبط ویدیوهای آموزشی در اختیار مدرسین قرار داده است. این یعنی حتی مدرسین با ارزشی که امکانات خاصی در اختیار ندارند به راحتی هرچه تمام‌تر بتوانند علم و دانش خودشان را در اختیار دانشجویان قرار داده و از این راه کسب درآمد کنند.

کسب اعتبار و ارتقای سطح رزومه در میان مدرسین و صاحب نظران آن رشته

تدریس در فرادرس و همکاری در چنین سایت بزرگی علاوه بر پر بار کردن و ارتقای رزومه آنها می‌تواند راهی برای شناخته شدن و پر رنگ‌تر شدن نام آنها در دنیای آموزش و تدریس در وب باشد. وقتی شما به عنوان یک مدرس در فرادرس آموزشی را منتشر می‌کنید، این آموزش می‌تواند از جهات مختلفی قابل بررسی قرار گیرد. از کیفیت آموزش و فیلم‌های تهیه شده تا مدت زمان آموزش و پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات دانشجویان. به هر اندازه در این موارد بتوانید درست و بهینه عمل کنید، می‌توانید در نقش یک مدرس ویدیویی موفق بوده و نام شما بر سر زبان‌ها بنشیند.

موفقیت در سایت فرادرس

حال که با چند مزیت خوب سایت فرادرس آشنا شدید، می‌خواهیم از مدرسینی که در فرادرس موفق شدند و توانسته‌اند با گذاشتن آموزش‌های مرغوب، دانشجویان زیادی داشته باشند بپردازیم.  مدرسین زیادی بودند که در این سایت شرکت کرده و با فعالیت هرچند کم خود توانستند آموزش‌های با کیفیت و پر طرفداری را بر جای بگذارند.  منتشر کردن آموزش‌های بی کیفیت و کوتاه مدت، نه تنها بازدید زیادی نمی‌خورد بلکه به شما در رسیدن به جایگاه مطلوب کمکی نمی‌کند. مدرسین بزرگی همچون آقای مهندس شیرافکن و آقای مهندس زندی بودند که فعالیت خود را تنها با چند ساعت آموزش در سایت فرادرس آغاز و اکنون به عنوان مدرسین برتر فرادرس و در سطح وب شناخته می‌شوند.

فرادرس، فرصت خوبی برای مدرسین

سایت فرادرس یک همیار دانشجویی است که در دوران وخیم کرونا، توانسته با آموزش های بسیار با کیفیت و مرغوب گامی را برای افزایش دانش عمومی و پیشبرد آرمان «دانش بدون مرز» بردارد. این سایت علاوه بر گنجینه آموزشی برای دانش آموختگان، میتواند بستری مناسبی برای کسب درآمد مدرسین کشور و افزایش تجربه کاری آنها در دوران کرونایی باشد. این سایت همچنین همواره به دنبال دعوت به همکاری از افراد خلاق و توانمند است. از این رو شما میتوانید با ورود به صفحه استخدام در فرادرس در زمینه های مختلف فنی، آموزشی، اجرایی و ترجمه و نویسندگی همکاری کنید.

نظرات

A Asghar

عالی

11 ماه پیش
ایران زیرنویس