Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

شهر زیبا و شگفت انگیز آنتالیا یکی از برترین قطب های گردشگری دنیاست و هر ساله با آغاز ماههای گرم سال به مقصدی ایده آل برای گردشگران تبدیل می شود . نوار ساحلی این شهر به شهرت جهانی رسیده و همگی دارای امکانات رفاهی و تفریحی بی نظیر هستند . آب های زلال مدیترانه نیز محل امنی برای ساعت ها تفریح و کسب آرامش است و چشم انداز سواحل این شهر تا سالها در خاطر هر

شهر آنتالیا  و تور آنتالیا سالانه پذیرای میلیون ها مسافر از سراسر دنیاست و جالب است بدانید حدود سی درصد از گردشگران کل دنیا را شامل می شود که البته در میان آن ها تعداد گردشگران ایرانی کم نیست .

سواحل درخشان و شگفت انگیز ، آبهای کریستالی ، هتل های لوکس همراه با امکانات رفاهی سطح بالا ، پارک های آبی مجهز ، تفریحات آبی مهیج ، مراکز خرید مدرن و همچنین آثار باستانی متعدد از خصیصه های اصلی این شهر توریستی است . در ادامه این مطلب برخی از جاذبه های این شهر را به شما معرفی خواهیم نمود . پس تا پایان همراهمان باشید :

شهر سیده Side

این شهر زیبا دارای طبیعتی شگفت انگیز و تاریخی پر فراز و نشیب است و قرار گیری آن در امتداد دریای مدیترانه از دلایل اصلی شهرت آن است . شهر سیده دارای ساحلی زیبا و آرام است  و آب هایی بسیار زلال دارد . البته آرامش حاکم بر این ساحل بسیار تاثیر گذار بوده و مشابه آن را در کمتر ساحلی میتوان یافت .

به اعلام سفر باتو ، همچنین در شهر سیده با تعدادی آثار باستانی ارزشمند برخورد می کنید که برخی از آن ها همچون تالار آتنا و آمفی تئاتر باستانی سیده به شهرت جهانی رسیده اند . در ضمن پیشنهاد می کنیم حین بازدید از سیده به تماشای موزه سیده ، شهر سلوکیا ، مجموعه ی استیت آگورا ، شهر سلگ ، آبشار ماناوگات ، غارهای دودنسیک ، پارک کوپرولو کانیون و تالار آپولو بروید .

باید افزود سیده یک شهر بندری است و از گذشته ها مورد توجه بوده و همواره بسیاری از مبادلات بازرگانی در همین منطقه انجام می گردید . امروزه نیز بازارها مختلفی در این شهر بندری وجود دارد که بد نیست به تماشای آن ها بروید .

آبشارهای ماناوگات  Manavgat Waterfall

می توان گفت آبشارهای ماناوگات یکی از اصلی ترین تفرجگاه های شهر آنتالیاست و اغلب تورهای گردشگری ، مسافران را برای حداقل یک روز برای تفریح به این منطقه می برند . این آبشار خروشان و زیبا از جنوب کوه های توروس سرچشمه می گیرد و در ادامه مسیر منظره ای زیبا را خلق نموده و در نهایت به دریای مدیترانه منتهی می گردند . در اطراف این آبشارها ، رستوران های محلی بسیار زیبا و باغات میوه فراوانی وجود دارد .

یکی از تفریحات پر طرفدار رافتینگ بر روی رودخانه های خروشان این منطقه است که بسیار مهیج است . برای تجربه این تفریح پر طرفدار در گروه های دو تا شش نفره سوار با قایق می شوید و در دل آبهای  خروشان با امواج دست و پنجه نرم می کنید .

پارک ملی کاراتپه  National Park Kartepe

در ادامه شما را با یکی از زیباترین نقاط شهر آنتالیا آشنا می کنیم که در خود مجموعه ای غنی از آثار تاریخی را جای داده است . همچنین کوهنوردی و پیاده روی در این پارک ملی از فعالیت های مورد علاقه گردشگران است .

باید اضافه کنیم  کاراتپه به معنای تپه سیاه است و پارک ملی کاراتپه شبیه به یک موزه تاریخی سرباز به گنجینه ای باستانی تبدیل شده است . حین بازدید از این منطقه با تخته سنگ های بزرگی روبرو می شوید که بر روی آن ها با خطوط میخی متعلق به تمدن های اولیه آسیتاوادا ، اقوام فنیقی و هیتی نگاشته شده است .

تورهای تفریحی کشتی کروز  Antalya Cruises

تور کشتی های کروز یکی از مفرح ترین تفریحات در شهر آنتالیاست و برای تمامی اعضای خانواده تجربه ای بیاد ماندنی خواهد بود . تورهای یکروزه کشتی کروز شما را برای یک روز کامل سرگرم نموده و لحظات شاد و یاد ماندنی را برایتان رقم می زند .

سواحل آنتالیا  Beaches in Antalya

همانطور که گفتیم شهر آنتالیا دارای سواحلی بسیار زیبا و شگفت انگیز است و دلیل انتخاب این شهر از سوی اغلب گردشگران و به خصوص اروپائی ها ، وجود همین سواحل درخشان و ب شن های نرم است .  آب های زلال و فیروزه ای مدیترانه محل مناسبی برای شنا ، آفتاب گرفتن و تفریح است .   همچنین تور دبی را از دست ندهید.

در شهر آنتالیا سواحل متعددی وجود دارد که همگی دارای امکانات رفاهی و تفریحی متنوع هستند . سواحل معروف آنتالیا عبارتند از : تکیراوا ، قاش ، کوملوجا ، فینیکه و دمره که همگی دارای پلاژهای منحصر بفرد هستند . در شرق شهر  آنتالیا نیز سواحل و پلاژهای خوبی وجود دارد به که مشهورترین آن ها ساحل بلک ، لارا ، کنوو و کارپوکالدیزان نام دارد .

نظرات

ایران زیرنویس