Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

صحبت درباره مزایای خرید ملک در ترکیه می تواند بسیار طولانی شود. ترکیه در طی سالیان اخیر به مقصد دلخواه ایرانیان، سرمایه‌گذاران و گردشگران تمامی کشورهای دنیا و کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف هستند تبدیل شده است.

 استانبول

 اگر چه پایتخت ترکیه آنکارا است، اما مرکز اصلی اقتصادی، مالی، آموزشی و گردشگری ترکیه را می توان استانبول دانست . استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه است و نه تنها یک بلکه دو فرودگاه مسافری دارد. اکثر املاک اینجا توسط نیروهای کار داخلی یا بازنشستگان خارجی، و در کنار آنها افراد خارجی که برنامه دارند تا از خانه یا آپارتمان خود در استانبول برای تعطیلات یا مقصد بازنشستگی خود و از زندگی ببرند، خریداری می‌شود.

استانبول دارای زیرساخت‌های توسعه یافته ای است که شامل مراکز خرید بی نهایت، موزه ها و سالن های کنسرت زیبا، مراکز فیتنس و تناسب اندام سطح یک و سالن های زیبای،ی تسهیلات سرگرمی روزانه و شبانه و موارد دیگر می شود. شهر استانبول به سرعت در حال رشد است و بسیاری از همسایگانش در حال حاضر در حال نوسازی هستند. سرمایه‌گذاران مجرب از این موقعیت برای خرید نقاطی که به زودی شاهد افزایش قیمت خواهند بود، استفاده می کنند.

 مزایا و معایب خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول می تواند مزایا و سود بسیاری به همراه داشته باشد؛ اما مانند خرید ملک در هر نقطه دیگری از دنیا خرید ملک در استانبول نیز می‌تواند مشکلاتی با خود به همراه داشته باشد.

  • استانبول و حومه، پروژه های ساختمانی خانه، آپارتمان، ویلا و زمینهایی با چشم انداز دریا یا کوه را که به تازگی ساخته شده اند با قیمتی بسیار معقول به مشتریان ارائه می‌کند و زمینه دریافت سود قابل قبول را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند. بازار املاک در استانبول برای سرمایه گذاران تمامی کشور ها جذابیت دارد.
  • املاک استانبول درمیان بهترین نقاط ترکیه قرار دارند و خریداران می توانند مطمئن باشند که از زندگی در این شهر لذت خواهند برد. همچنین سرمایه گذاران برای سرمایه ای که از طریق اجاره دادن ملک به دست می آورند هیجان زده اند.
  • استانبول و حومه دارای چشم انداز بسیار زیبا و خیره کننده به آفتاب و دریا، مردمان بسیار خونگرم، ارزش پول مناسب، مالکیت مطلق املاک، هزینه پایین زندگی، احتمال دستیابی به حوزه اروپا و موقعیت سرمایه گذاری فوق العاده ای است.
  • خرید ملک در استانبول سرمایه گذاری ایده آل به شمار می رود، چراکه هزینه این شهر به خصوص برای خریداران خارجی استثنائی خواهد بود. میانگین هزینه خرید خانه ویلا و آپارتمان ناحیه طی ده سال اخیر تقریباً دو برابر شده است.

مجموعه ها، آپارتمان ها و ویلاهای جدیدی از پنج سال قبل در استانبول ساخته شده است که تقریباً تعداد خانه های ساخته شده جدید به اندازه تعداد واحدهایی بود که به طور کلی در استانبول وجود داشت. بعضی از این ساختمان های جدید فاصله بسیار زیادی از مرکز شهر دارند و دسترسی خوبی به حمل و نقل عمومی ندارند که علی رغم قیمت پایین، موقعیت خوبی به شمار نمی رود. وقتی به دنبال اطلاعات این مناطق هستید باید حواستان را خوب جمع کنید تا موقعیت و محل دقیق خانه را از فروشنده و آژانس مشاور املاک بپرسید. به هر صورت موقعیت های بسیار خوبی در استانبول وجود دارندو  قطعاً نمی خواهید آنها را از دست بدهید، چرا که این شهر مقصدی فوق العاده و محلی عالی برای زندگی است که تمامی تسهیلات و موقعیت‌های مورد نیاز را برای ساکنین فراهم می‌کند.

 آنکارا

شهر آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه است و باید تاکید کنیم که استانبول تنها بزرگترین شهر ترکیه است و پایتخت آن نیست (چون خیلی ها این مسئله را اشتباه می گیرند). آنکارا یک کلانشهر چند میلیون دلاری است و یکی از سه شهر بزرگ این کشور نیز محسوب می‌شود. مراکز اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور و همچنین یک هاب حمل و نقلی راحت در این نقطه قرار دارد.

 آنکارا در بخش اصلی کشور ترکیه در آناتولی مرکزی و در ارتفاع ۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این شهر به دریا راهی ندارد و آب و هوای آن قاره ای است و بخشی از سال، آب و هوای آن مشابه چیزی خواهد بود که ساکنین قسمت اروپایی روسیه آن را تجربه می کنند. آنکارا در بخشی از ترکیه قرار دارد که زمستان در آن برف میبارد اما بخشی از سال نیز بسیار گرمتر خواهد بود. بنابراین دمای زمستان های آن حدوداً ۱۰ درجه و در زمستان ها به ۳۵ درجه هم می‌رسد؛ البته امکان یخبندان های با درجه منفی ۱۵ نیز وجود دارد.

 شهر آنکارا بعد از استانبول دومین مرکز اقتصادی مهم ترکیه است. بخش‌های صنعتی بسیاری در این شهر و اطراف آن وجود دارد که اکثر تولیدات در مناطق صنعتی مخصوص قرار گرفتند و کارخانه های بسیار زیادی برای این منظور طراحی شده است. افراد بسیاری در زمینه تولید، مهندسی‌مکانیک، غذا، پزشکی، مبلمان، تولیدات پوشاک، کشاورزی و غیره مشغول به کار هستند. بنگاه های اقتصادی کوچک نیز بخش بزرگی از صنعت ترکیه را تشکیل می دهند. مهندسی مکانیک یکی از حوزه های کلیدی است تقریباً ۴۰ درصد از شرکت های پایتخت و نواحی اطراف آن را این حوزه تشکیل می دهد.

مزایا و معایب زندگی در آنکارا

در این بخش به صورت مختصر به بررسی برخی از  مزایا و معایب خرید ملک در آنکارا میپردازیم :

  • هزینه سکونت در آنکارا از استانبول و اطراف آن پایین تر است.
  • موقعیت های حمل و نقلی در اینجا امکان رفت و برگشت ساده به روسیه و سفر به درون یا بیرون کشور را به سادگی فراهم می کند.
  • با تمرکز بر اقامت دائم و در نظر داشتن سختی زندگی در یک کلان شهر، بعد از دستیابی به مدرک شهروندی یا ویزای کار به جای پیدا کردن کار های فصلی مانند شهرهای توریستی، به سادگی به مشاغل دائم دست خواهید یافت.
  • انتخاب های بسیار گسترده‌ای از میان خدمات حوزه‌های اجتماعی مانند آموزشی و پزشکی در اختیار خواهید داشت. گاهی اوقات مسائل مرتبط به کارهای اداری بسیار سریعتر رفع و رجوع می شوند، چرا که بسیاری از اسناد برای بررسی شدن از شهرهای مختلف به آنکارا فرستاده می شوند.

 درمیان نقایص شهر آنکارا میتوانیم به آب و هوای شدیدتر در مقایسه با شهرهای ساحلی، تابستان های گرم و یخبندان های زمستان و نکات مرتبط با زندگی در شهرهای بزرگ، آلودگی های گاه و بیگاه، شلوغی ترافیک و … اشاره کنیم. با این حال سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی با اهداف سرمایه گذاری و اگر خودتان نمی خواهید به صورت دائمی در اینجا زندگی کنید، می تواند زمینه سودآوری باشد. بسیاری از کارشناسان برای کار در شرکت های مختلف یا برای تحصیل به این شهر می آیند و خود شهروندان ترکیه مایلند که خانه های تازه ساز را کرایه کنند. بنابراین اجاره یک آپارتمان در این شهر می تواند شغل پردرآمدتری در مقایسه با شهرهای توریستی باشد. این موضوع در کنار هزینه سکونت پایین تر در مقایسه با استانبول، آنتالیا یا آلانیا باعث می شود که سریعتر به هزینه ای که کرده اید دست پیدا کنید. به علاوه خریدن یک ملک در ترکیه به مالکان اجازه می دهد تا به دنبال اجازه اقامت باشند، یعنی از یک نهاد قانونی و رسمی اجازه فعالیت های کارآفرینانه را می گیرید.

کدامیک بهتر است: خرید ملک در استانبود یا خرید ملک در آنکارا؟

اگر به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید باید بدانید که هر دو شهر با مزایا و معایب خودش همراه هستند. در نهایت تصمیم اینکه کدام شهر برای شما بهتر است به خودتان بستگی دارد با این حال مجبور نیستید که تنها از میان این دو شهر برای خرید ملک در ترکیه انتخاب کنید. خرید ملک در ازمیر ترکیه نیز به تازگی روند رو به رشدی پیدا کرده است و شاید بتواند گزینه بهتری برای شما باشد

نظرات

ایران زیرنویس