Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

محصولات زیادی وجود دارند که می‌توانید برای سفید کردن دندان‌های خود از آن‌ها استفاده کنید ولی اکثر این محصولات حاوی سفیدکننده‌های شیمیایی هستند که برای سلامت شما مضر خواهند بود.

قبل از این که به سفید کردن دندان بپردازیم به سراغ عوامل زرد شدن دندان خواهیم رفت.

چه چیزی باعث زرد شدن دندان‌ها می‌شود؟

عوامل مختلفی می‌توانند باعث زرد شدن و از بین رفتن درخشش دندان‌ها شوند.

برخی غذاها می‌توانند باعث لکه دار شدن مینای دندان که خارجی‌ترین لایه‌ی دندان است شوند. به علاوه تجمع پلاک بر روی دندان می‌تواند باعث زرد شدن آن شود.

یکی از دلایل مهم زردی دندان، خوردن  مواد غذایی و خوردنی هایی همچون سس ها،شراب قرمز، پودرکاری تیره و قهوه سیاه  است که می‌توان با استفاده از روش‌های معمول جرم گیری، آن ها را  برطرف کرد.

در برخی از موارد زردی دندان در اثر ساییده شدن مینا و دیده شدن عاج دندان در زیر آن خواهد بود. عاج یک بافت استخوانی در زیر مینا بوده که به طور طبیعی زردرنگ است.

در ادامه به چند روش طبیعی برای سفید کردن دندان اشاره خواهیم کرد.

قرقره‌ی روغن

قرقره‌ی روغن یک روش سنتی هندی است که به منظور بهبود سلامت دهان و دندان و پاکسازی سموم از بدن به کار می‌رود. در این روش روغن در داخل دهان چرخانده می‌شود و باکتری‌های ایجاد کننده‌ی پلاک و عامل زردی دندان را از بین می‌برد.

به طور سنتی در هند از روغن آفتابگردان یا کنجد برای این کار استفاده می‌شود ولی می‌توان از هر روغنی استفاده کرد. روغن نارگیل گزینه‌ی مناسبی است چراکه طعم خوشایندی داشته و مزایای زیادی برای سلامت شما خواهد داشت. همچنین روغن نارگیل غنی از لوریک اسید بوده که می‌تواند التهاب را کاهش داده و باکتری‌ها را از بین ببرد.

مطالعات نشان می‌دهند که قرقره‌ی روزانه‌ی روغن می‌تواند تعداد باکتری‌ها در دهان را کاهش داده و با پلاک و التهاب لثه مقابله کند. استرپتوکوکوس موتانس یکی از اصلی‌ترین باکتری‌های ایجاد کننده‌ی پلاک و التهاب لثه است. یک مطالعه نشان داد که قرقره‌ی روزانه‌ی روغن کنجد حتی به مدت 1 هفته می‌تواند باعث کاهش قابل توجه جمعیت این باکتری در بزاق شود.

متاسفانه مطالعه‌ای بر روی تأثیر قرقره‌ی روغن بر سفید کردن دندان‌ زرد  وجود ندارد ولی این روش بی ضرر بوده و ارزش امتحان کردن را خواهد داشت. بسیاری از افراد می گویند که بعد از انجام این روش دندان‌های آن‌ها سفیدتر شده است.

برای انجام این روش 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهان خود قرار داده و آن را از بین دندان‌ها عبور دهید. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است بنابراین ممکن است ذوب شدن آن چند ثانیه زمان ببرد. قرقره‌ی روغن را 15 تا 20 دقیقه ادامه دهید.

زمانی که روغن نارگیل را از دهان خود بیرون می‌ریزید آن را داخل سطل یا توالت بریزید چراکه مجدداً به حالت جامد بازگشته و می‌تواند منجر به گرفتگی لوله‌ها شود. برخلاف دیگر روش‌های سفید کننده‌ی دندان، قرقره‌ی روغن نارگیل دندان‌های شما را در معرض اسید یا دیگر مواد خورنده قرار نمی‌دهد. بنابراین می‌توان گفت که انجام روزانه‌ی این روش بی خطر است.

مسواک با جوش شیرین

جوش شیرین دارای خاصیت سفیدکنندگی دندان بوده و ماده‌ای پرکاربرد در ساخت خمیردندان‌های سفیدکننده‌ی تجاری است. جوش شیرین خاصیت خورندگی ملایمی داشته و می‌تواند لکه‌های سطحی دندان را از بین ببرد.

به علاوه، جوش شیرین محیطی قلیایی در دهان شما ایجاد می‌کند که مانع از رشد باکتری‌ها خواهد شد. این روش با یک بار استفاده نمی‌تواند دندان‌های شما را سفید کند ولی با گذشت زمان شاهد تاثیرات آن خواهید بود. تأثیر سفید کننده‌ی جوش شیرین به تنهایی به اثبات نرسیده است ولی مطالعات زیادی نشان می‌دهند که استفاده از آن در خمیردندان می‌تواند تأثیر قابل توجهی در سفید کردن دندان‌ها داشته باشد.

در یک مطالعه نشان داده شد که خمیردندان‌های حاوی جوش شیرین تأثیر بسیار بیشتری بر از بین بردن لکه‌های زرد دندان نسبت به خمیردندان‌های عادی داشته‌اند. هر چقدر مقدار جوش شیرین در خمیردندان بیشتر باشد تأثیر آن افزایش خواهد یافت. علاوه بر این در یک مطالعه‌ی مروری مشخص شد که خمیردندان‌های حاوی جوش شیرین نسبت به خمیردندان‌های عادی قدرت بیشتری برای از بین بردن پلاک‌ها دارند.

به منظور انجام این روش، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با دو قاشق چایخوری آب مخلوط کرده و دندان‌ها خود را با خمیر ایجاد شده مسواک بزنید. می‌توانید این کار را چند بار در هفته انجام دهید.

از هیدروژن پراکسید استفاده کنید.

هیدروژن پراکسید یک عامل سفید کننده است که می‌تواند باکتری‌های داخل دهان را نیز از بین ببرد. در واقع سال‌هاست که از این ماده به منظور ضدعفونی زخم استفاده می‌شود. بسیاری از محصولات سفیدکننده‌ی تجاری حاوی این ماده هستند که البته غلظت بالایی خواهند داشت. متاسفانه تأثیر مسواک زدن با هیدروژن پراکسید به تنهایی مورد مطالعه قرار نگرفته است ولی مطالعات زیادی بر روی خمیردندان‌های حاوی این ماده انجام شده‌اند.

در یک مطالعه نشان داده شد که خمیردندان حاوی جوش شیرین و هیدروژن پراکسید، تأثیر قابل توجهی بر سفید کردن دندان خواهد داشت. در یک مطالعه‌ی دیگر نشان داده شد که دو بار مسواک زدن در روز با خمیر دندان حاوی جوش شیرین و هیدروژن پراکسید به مدت 6 هفته منجر به سفید شدن 62 درصدی دندان‌ها خواهد شد.

البته تردیدهایی در مورد بی خطر بودن هیدروژن پراکسید وجود دارند. در حالی که محلول‌های بسیار رقیق این ماده بی خطر به نظر می‌رسند، غلظت بالاتر آن و یا استفاده‌ی بیش از حد از این ماده می‌تواند منجر به التهاب لثه و حساس شدن دندان‌ها شود. همچنین نگرانی‌هایی در مورد سرطان زا بودن دوز بالای این ماده وجود دارند که هنوز به اثبات نرسیده‌اند.

یکی از روش‌های به کار بردن هیدروژن پراکسید، استفاده از دهانشویه ی آن قبل از مسواک زدن است. به منظور پیشگیری از عوارض، از انواع 1.5% یا 3% این ماده استفاده کنید. رایج‌ترین نوع این ماده در داروخانه 3% خواهد بود که می‌توانید با مخلوط کردن حجم مساوی آب با آن، غلظت محصول را به 1.5% برسانید.

یکی دیگر از روش‌های مصرف هیدروژن پراکسید مخلوط کردن آن با جوش شیرین و ایجاد یک خمیردندان خواهد بود. 2 قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید را با 1 قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کرده و دندان‌های خود را به آرامی با خمیر ایجاد شده مسواک بزنید.

مصرف این خمیر خانگی را به چند بار در هفته محدود کنید چراکه استفاده‌ی بیش از حد آن می‌تواند باعث خوردگی مینای دندان شود.

میوه و سبزی مصرف کنید.

رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات می‌تواند هم برای بدن و هم برای دندان‌های شما مفید باشد. در حالی که میوه و سبزی نمی‌توانند جای مسواک زدن را بگیرند، میوه‌های ترد و خام می‌توانند با کشیده شدن بر روی دندان پلاک‌ها را از بین ببرد. توت فرنگی و آناناس می‌توانند به سفید کردن دندان‌ها کمک کنند.

توت فرنگی

سفید کردن دندان‌ها با ترکیب توت فرنگی و جوش شیرین روشی طبیعی است که توسط افراد معروف رایج شده است. طرفداران این روش عقیده دارند که مالیک اسید موجود در توت فرنگی لکه‌های روی دندان را حل کرده و جوش شیرین آن‌ها را از بین می‌برد. البته این روش از نظر علمی اثبات شده نیست.

در حالی که توت فرنگی می‌تواند با لایه برداری دندان‌ها آن‌ها را سفیدتر کند، نفوذ آن به لکه‌های روی دندان غیرمحتمل است. در یک مطالعه‌ی اخیر نشان داده شد که استفاده از ترکیب توت فرنگی و جوش شیرین نسبت به محصولات سفیدکننده‌ی تجاری تأثیر بسیار کمتری خواهد داشت.

اگر قصد استفاده از این روش را دارید، آن را به چند بار در هفته محدود کنید. با وجود اینکه به کار بردن مخلوط توت فرنگی و جوش شیرین تأثیر زیادی بر مینای دندان ندارد، استفاده‌ی بیش از حد از آن می‌تواند باعث آسیب شود. به منظور استفاده از این روش یک توت فرنگی تازه را له کرده و آن را با جوش شیرین مخلوط کرده و دندان‌های خود را با استفاده از خمیر ایجاد شده مسواک بزنید.

آناناس

برخی از افراد عقیده دارند که آناناس می‌تواند دندان را سفید کند.

در یک مطالعه نشان داده شد که خمیردندان‌های حاوی برومیلین (یک آنزیم موجود در آناناس) نسبت به خمیردندان‌های عادی تأثیر بسیار بیشتری بر سفید کردن دندان دارند.

با این حال شواهد علمی مبنی بر مؤثر بودن مصرف خوراکی آناناس وجود ندارند.

آیا روش‌های خانگی موثرند؟

روش‌های خانگی برای کمک به سفید کردن دندان‌ها به کار می‌روند. اکثر این روش‌ها لایه‌ی نازکی از روی دندان را بر می‌دارند.

با این حال اکثر دندانپزشک ها روش‌هایی بسیار قدرتمندتر را برای سفید کردن دندان توصیه می‌کنند. بلیچینگ و جرمگیری (اسکیلینگ) روش‌های موثرتری برای سفید کردن دندان خواهند بود. البته به کار بردن بیش از حد هر روش سفیدکننده می‌تواند منجر به آسیب دندان‌ها شود.

نظرات

ایران زیرنویس