Sorry. No data so far.

پکیج دیواری یکی از سیستم های گرمایشی پرطرفدار است که امروزه با توجه به مزایای بسیار آن تقاضا برای نصب آن افزایش چشمگیری یافته است. امروزه در بیشتر ساختمان های تازه تاسیس از این دستگاه برای گرمایش استفاده می شود و بسیاری از ساختمان های قدیمی نیز پکیج را جایگزین آبگرمکن های دیواری، چیلر و دیگر سیستم ها کرده اند. از طرفی متاسفانه در بسیاری از استان های کشور کیفیت آب پایین بوده و همین موضوع باعث می شود تا این دستگاه نیاز به سرویس به موقع و مناسب داشته باشد. همه این موارد باعث شده تا شغل نصب و تعمیرات پکیج از درآمد و بازار کار خوبی برخوردار باشد و افراد متخصص این رشته درآمد بالایی داشته باشند.

بنابراین اگر از علاقه مندان به رشته های تاسیسات هستید و می خواهید در این مشاغل درآمدزایی داشته باشید نصب و تعمیرات پکیج از بهترین انتخاب ها برای شماست.

آشنایی با بازار کار شغل پکیج دیواری

شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری جز آن دسته از مشاغل فنی است که ورود و موفقیت به آن نیازمند یادگیری مهارت های گوناگونی است. شما به عنوان نصاب و تعمیرکار پکیج بایستی مهارت های گوناگونی در تعمیر و تعویض انواع قطعات پکیج از قبیل منبع انبساط، پمپ، ولوم تنظیم دما، شیر اطمینان، مبدل، مشعل، شیر سه راه، شیر موتوری، هواگیر، سنسور آبگرم، فلومتر، پکیج احتراق، سنسور دود و دیگر قطعات پکیج را داشته باشید و بتوانید به خوبی این دستگاه را در مکان های گوناگون نصب کرده و در صورت نیاز هواگیری و رسوب گیری کنید.

از آنجا که پکیج های دیواری از قطعات گوناگونی تشکیل شده اند برای همین کار تعمیر و عیب یابی آن تخصصی است و شما بایستی پیش از ورود به بازار کار حتما باید با مهارت های مورد نیاز آن از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات پکیج آشنا شوید.

چگونه نصب و تعمیرات پکیج دیواری را یاد بگیریم؟

عده ای از افراد تصور می کنند که می توان به آسانی مهارت های این شغل را با مشاهده یک ویدئو آموزشی یا مطالعه جزوه و کتاب یاد گرفت. اگر شما هم بر این باور هستید باید بگوییم که سخت در اشتباهید چرا که نصب و تعمیرات این دستگاه امری تخصصی بوده و به دلیل کارکرد پکیج با گاز کوچکترین اشتباه در نصب و تعمیرات آن می تواند خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری را به همراه آورد.

بهترین روش یادگیری مهارت های این حرفه روشی است که طی آن شما فرصت کار و تمرین عملی را داشته باشید. شما می توانید برای یادگیری تعمیرات پکیج مدت زمانی را نزد یک تعمیرکار پکیج کار کنید و با شاگردی کردن مهارت های لازم این کار را از او یاد بگیرید. البته این روش به حداقل زمان 6 ماه نیاز دارد ضمن اینکه مباحث از پایه به شما گفته نمی شود. روش دیگر که طی آن ضمن آموزش عملی مباحث از پایه به شما آموزش داده می شود، شرکت در دوره های آموزش تعمیر پکیج فنی حرفه ای در یک آموزشگاه معتبر است. در آموزشگاه های تعمیرات پکیج به صورت حرفه ای و در مدت زمانی کوتاه تمام آنچه برای ورود به آن شغل مورد نیاز است به صورت عملی و در کارگاه مجهز آموزش داده می شود. ضمن اینکه در پایان دوره نیز یک مدرک معتبر در اختیار شما قرار گرفته که از طریق آن می توانید برای شرکت معتبر روزمه ارسال کرده و استخدام شوید.

چگونه از شغل تعمیرات پکیج درآمد کسب کنیم؟

اگر قصد دارید در این شغل به درآمد بالایی برسید توصیه در اولین گام نسبت به یادگیری حرفه ای مهارت های این شغل اقدام کنید. توجه داشته باشید ارائه کار با کیفیت مستلزم کسب مهارت و دانش کافی تعمیرات پکیج است. اگر از دانش کافی در این رشته برخوردار نباشید و کوچکترین اشتباهی در نصب این دستگاه داشته باشید ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به همراه آورید و این موضوع باعث از بین رفتن اعتبار و مشتریان شما خواهد شد.

ارتباط مناسب و موثر با مشتری از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. مطمئن باشید که یک مشتری راضی از هزاران تبلیغ برای جذب مشتری بیشتر تاثیرگذارتر است. از دیگر موضوعات مهم که باید برای درآمدزایی در این رشته به آن توجه داشته باشید خوش قول بودن و ارائه کار در زمان تعیین شده است. پکیج های دیواری از مهم ترین لوازم در منازل و ساختمان ها هستند از این رو افراد دوست دارند تا هر چه سریعتر مشکل ایجاد شده در دستگاه آنها رفع شود.

ارائه ضمانت نامه و گارانتی خدمات، قیمت گذاری رقابتی و مناسب از دیگر فاکتورهای مهمی است که توجه به آنها می تواند در افزایش درآمد شما تاثیرگذار باشد.

معرفی آموزشگاه فنی برق

بازار کار عالی پکیج دیواری و افزایش تعداد متقاضیان این رشته باعث شده تا آموزشگاه های بسیاری دوره های پکیج را برگزار نمایند. یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه های فنی حرفه ای برای برگزاری دوره های پکیج و دیگر دوره های فنی از قبیل آموزش تعمیر موبایل، آموزش نصب و تعمیر کولر گازی، آموزش برق ساختمان، جوشکاری و وغیره آموزشگاه فنی برق تهران است. این آموزشگاه با هدف ورود و تربیت تعمیرکار و نصاب دوره های پکیج را برگزار می نماید و برای رسیدن به این هدف تدابیر گوناگونی را اتخاذ نموده است. کارگاه های تعمیرات پکیج در این آموزشگاه همگی مجهز به انواع پکیج بوده و فرصت کار عملی و تمرین برای آنها طی دوره فراهم شده است. سرفصل های آموزشی این دوره کامل بوده و طی دوره کارآموزان با صفر تا صد هر آنچه برای ورود به این شغل مورد نیاز است آشنا می شوند.

این آموزشگاه پس از پایان یافتن دوره آموزشی نیز همراه کارآموزان بوده و پشتیبانی هایی را به صورت نامحدود ارائه می دهد. امکان بازآموزیی رایگان دوره همچنین ارائه مدرک معتبر از دیگر مزایای این آموزشگاه است.

این آموزشگاه علاوه بر دوره های فوق، کلاس های آموزشی متعدد دیگری را برگزار می نماید. در ادامه با یکی از دیگر رشته های عالی در این آموزشگاه آشنا خواهیم شد.

آموزش مکانیک خودرو

دوره آموزش مکانیک خودرو یکی از دوره های تخصصی و پرطرفدار مرتبط با خودرو در این آموزشگاه است که به آموزش صفر تا صد تعمیرات موتور انواع خودروهای داخلی و خارجی می پردازد. کارآموزان طی این دوره به صورت عملی بر روی موتور خودروها کار کرده و کلیه سرفصل های آموزشی را تمرین و رفع اشکال می نمایند. شیوه آموزش عملی مباحث باعث نهادینه شدن مفاهیم در ذهن کارآموزان شده و این موضوع احتمال موفقیت آنها را در بازار کار چند برابر می کند. اگر از علاقه مندان به رشته های خودرویی هستید این رشته از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های مجتمع فنی برق و همچنین ثبت نام در آنها می توانید به وب سایت این مجتمع به آدرس www.fannibargh.com مراجعه نموده یا با شماره ۰۲۱۶۶۱۲۱۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

نظرات

ایران زیرنویس