Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دوربین عکاسی تولید شده توسط کمپانی نیکون و کانن آشنا کنیم؛ دوربین d850 نیکون و دوربین عکاسی 5D MARK IV جزو بهترین و پر فروش محصولات برند های نام برده می باشند که در چهار سال اخیر، رتبه اول دوربین های پیشرفته Nikon و CANON را به خودشان اختصاص داده اند، از این سوی می بایست اشاره شود که دوربین D850 و دوربین 5D MARK IV گران ترین محصول تولید شده توسط نیکون و کنون عنوان می شوند…

خب با توجه به نکات ذکر شده در بالا بیایید نگاهی جامع به این دو محصول منحصر بفرد بی اندازیم، پس در ادامه با ما همراه شوید؛ علاوه بر آن شما می توانید با کلیک بر روی لینیک هایی که در بالا قرار داده شد، از نکات تکمیلی و قیمت بروز این دو دوربین عکاسی در بازار ایران مطلع شوید.

دوربین d850

ویژگی های دوربین D850 نیکون

بیایید در همین ابتدا نگاهی به ویژگی های این دوربین فوق العاده بی اندازیم…

اول از همه قصد داریم به شما بگوییم کدام یک از عکاسان و فیلم برداران می توانند از دوربین عکاسی D850 NIKON بهره لازم را ببرند؟

یکی از ویژگی های D850 این می باشد که عکاسان آتلیه ای، تصویر برداران مدلینگ، فیلم برداران حیات وحش، فیلمبرداران مراسم عروسی، عکاسان ورزشی، تصویر برداران خیابانی حرفه ای و خبرنگاران حرفه ای می توانند از این محصول استفاده کنند!

خب با توجه به حوزه های عکاسی و فیلم برداری نام برده در بالا، می توان نتیجه گرفت که دوربین D850 محصولی فوق حرفه ای شناخته می شود.

همچنین بدنه مسحکم، ابعاد نرمال، وزنی مناسب و… باعث می شوند تا کاربران در حمل و نقل این دوربین عکاسی با مشکلی مواجه نشوند…

علاوه بر ویژگی های ذکر شده در بالا، دوربین عکاسی D850 نیکون از یک فناوری بسیار پیشرفته بهره می برد که رقبا و محصولات مشابهش، از آن بی بهره هستند!

کمپانی نیکون در محصول فوق پیشرفته خود از فناوری BSI استفاده کرده است که این فناوری در کنار حسگر CMOS باعث می شود چیدمان لایه های سنسور معکوس شوند و این عامل باعث جذب بیشتر روشنایی و نور می شود؛ این عامل در کیفیت، روشنایی تصویر و رفع نویز های عکس تاثیر بسزایی دارد!

” جالب است بدانید که این سنسور ( BSI ) در اکثر گوشی های موبایل پیشرفته جای گذاری می شود و ابعاد بسیار کوچیکی دارد “

 بدنه دوربین D850 NIKON جزو مینیمال ترین و خوش دست ترین محصولات نیکون است که بسیار مشابه D810 نیکون می باشد.

قابلیت های بی شمار دوربین عکاسی D850 NIKON

با توجه به نکات و ویژگی ذکر تا اینجای مقاله، حتما برایتان جالب است که قابلیت های این دوربین عکاسی چقدر پیشرفته و گسترده می باشد؟

با این تفاسیر بیایید اصلی ترین امکانات و قابلیت های دوربین تصویر برداری و فیلم بردارید D850 نیکون را با یکدیگر مرور کنیم.

قابلیت های تصویر برداری و عکاسی عبارت اند از: عکس برداری در دوربین عکاسی D850 NIKON بسیار با کیفیت می باشد زیرا که با روزلوشن 5504×8256 انجام می شود و تصاویر با دقت و وضوح بالایی به کاربر ارائه می شود.

قابلیت های فیلم برداری و ضبط ویدیو عبارت اند از: فیلم برداری در d850 منحصر بفرد می باشد که شما می توانید با دو کیفیت بسیار بالا ویدیو های خود را ضبط کنید؛ کیفیت ها اعم از 4k و full hd.

قابلیت های فوکوس D850 نیکون عبارت اند از: این دوربین قابلیت فوکوس دستی ندارد و کاملا خودکار است! علاوه بر آن D850 NIKON می تواند بر روی 153 نقطه به صورت همزمان، چندگانه، تعقیب سوژه و… فوکوس کند و این عامل بی نظیر است.

حالت های نورسنجی دوربین عکاسی D850 عبارت اند از: حالت های نورسنجی D850 نیکون بدین ترتیب می باشد که چندگانه، مرکزی، نقطه ای و تقدم روشنایی که در تمام دوربین های تصویر برداری و فیلم برداری پیشرفته، این امکانات وجود دارد!

سرعت شاتر D850 NIKON اعم از: سرعت تصویر برداری دوربین D850 نیکون در حداقل سرعت 30 فریم در ثانیه است و در حداکثر سرعت 1/8000 می باشد که محصولات رقیبش از این  قابلیت بی بهره می باشند.

دوربین عکاسی 5D MARK IV

دوربین 5D Mark IV

تصویر برداری و فیلم برداری در این محصول بدین شکل می باشد که: رزولوشن تصویر برداری و عکاسی در 5 دی مارک 4 ( 6720×4480 ) عنوان می شود؛ علاوه بر آن کاربران می توانند با کیفیت 4K فیلم برداری های خودشان را انجام دهند. 

حسگر بکار رفته در 5D MARK IV و تعداد پیکسل های موجود در این دوربین عکاسی به چه صورت است؟ حسگر موجود در این دوربین عکاسی از نوع پیشرفته CMOS می باشد که در تمام محصولات DSLR موجود می باشد؛ تعداد پیکسل موثر 5 دی مارک 4 ( 30 ) می باشد. 

فوکوس و حالت های فوکوس دوربین عکاسی 5D MARK IV

کانن این قابلیت را دارد تا بر روی 61 نقطه فوکوس کند؛ همچنین حالت های فوکوس عبارت اند از انتخاب تک نقطه ای، پیوسته، تشخیص چهره، تشخیص فاز، توانایی تعقیب سوژه، تک، چندگانه، لمسی، خودکار، مرکزی و نظایر آن… 

حالت های نورسنجی و منظره یاب این دوربین به چه صورت می باشد؟ منظره یاب بکار رفته در دوربین عکاسی 5D MARK IV کنون از نوع اپتیکال می باشد که می تواند 100 درصد کادر را پوشش دهد و حالت های نورسنجی عبارت اند از چندگانه، مرکزی، نقطه ای و جزئی! 

نتیجه گیری و کلام آخر 

امیدواریم که تا اینجای مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیارر شما کاربران حوزه تصویر برداری و فیلم برداری قرار داده باشیم.

شما می توانید با مراجعه به آدرس هایی که در همان ابتدای مقاله قرار داده شد، از قیمت بروز این دو دوربین عکاسی فوق العاده در بازار تصویر برداری و فیلمبرداری ایران مطلع شوید؛ علاوه بر آن اطلاعات تکمیلی آنها نیز در بخش پایینی سایت قرار دارد… 

نظرات

ایران زیرنویس