Sorry. No data so far.

گوش دادن به آهنگ های جدید می تواند سرگرم کننده باشد و برخی تحقیقات نشان می دهد،که حتی ممکن است باعث سلامتی شما شود. موسیقی می تواند منبع لذت و رضایت باشد ، اما فواید روانشناختی بسیاری نیز دارد. موسیقی می تواند ذهن را آرام کند ، به بدن انرژی دهد و حتی به افراد کمک می کند تا درد را بهتر کنترل کنند.

این تصور که گوش دادن به آهنگ جدید می تواند افکار، احساسات و رفتارهای شما را تحت تأثیر قرار دهد احتمالاً چندان تعجب آور نیست. اگر در هنگام گوش دادن به سرود راک تند راک مورد علاقه خود ، هرگز احساس پوسیدگی کرده اید یا با اجرای زنده و لطیف شما را به گریه انداخته اند ، پس به راحتی می توانید قدرت موسیقی را در تأثیرگذاری بر روحیه ها و حتی الهام بخشیدن به عملکرد درک کنید.

تاثیر موسیقی بر انسان چیست؟

تأثیرات روانشناختی گوش دادن به آهنگ جدید می تواند قدرتمند و گسترده باشد. موسیقی درمانی مداخله ای است که گاهی برای ارتقا سلامت عاطفی ، کمک به بیماران در کنار آمدن با استرس و تقویت بهزیستی روانشناختی مورد استفاده قرار می گیرد. حتی برخی تحقیقات نشان می دهد که سلیقه شما در موسیقی می تواند بینشی از جنبه های مختلف شخصیتی شما را فراهم کند.

تحقیقات نشان می دهد که آهنگ های جدیدی پخش می شود ، می تواند عملکرد در انجام وظایف شناختی را در بزرگسالان بالاتر بهبود بخشد. یک مطالعه نشان داد که پخش موسیقی با نشاط بیشتر منجر به پیشرفت در سرعت پردازش می شود ، در حالی که هر دو موسیقی خوب و ضعیف منجر به مزایای حافظه می شود.بنابراین دفعه دیگر که مشغول انجام یک کار هستید، اگر به دنبال افزایش عملکرد ذهنی خود هستید ، گوش دادن به آهنگ های مختلف را انتخاب کنید.

1- گوش دادن به آهنگ های جدید می تواند خلق و خو را بهبود بخشد

یکی دیگر از مزایای گوش دادن به آهنگ های جدید که توسط علم پشتیبانی می شود این است که فقط باعث خوشبختی شما می شود. در یک بررسی از دلایل گوش دادن به موسیقی توسط مردم ، محققان کشف کردند که موسیقی نقش مهمی در ارتباط تحریک و خلق و خوی دارد. شرکت کنندگان به عنوان دو مورد از مهمترین کارکردهای موسیقی ، توانایی موسیقی را برای کمک به آنها در دستیابی به خلق و خوی بهتر و آگاهی بیشتر از خود ارزیابی کردند.موسیقی ممکن است علائم افسردگی را کاهش می دهد.

2- گوش دادن به آهنگ های جدید می تواند استرس را کاهش دهد

مدت هاست که گفته می شود موسیقی می تواند به کاهش یا کنترل استرس کمک کند. روند متمرکز بر موسیقی مراقبه ای را ایجاد کنید که برای تسکین ذهن و ایجاد آرامش ایجاد شده است. خوشبختانه ، این یکی از روندهای پشتیبانی شده توسط تحقیقات است. گوش دادن به موسیقی می تواند یک روش موثر برای کنار آمدن با استرس باشد.

3- موسیقی می تواند به شما کمک کند کمتر غذا بخورید

یکی از شگفت آورترین مزایای روانشناختی گوش دادن به آهنگ های جدید این است که ممکن است یک ابزار مفید برای کاهش وزن باشد. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، گوش دادن به موسیقی آرام و کم نور شدن چراغ ها ممکن است به شما در رسیدن به اهداف کمک کند.

4- گوش دادن به آهنگ های جدید می تواند حافظه شما را بهبود بخشد

بسیاری از دانشجویان هنگام مطالعه از گوش دادن به موسیقی لذت می برند ، اما آیا چنین ایده خوبی است؟ بعضی از افراد احساس می کنند هنگام مطالعه حافظه به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهند حافظه را بهبود می بخشد ، در حالی که دیگران معتقدند که این موسیقی به عنوان یک حواس پرتی دلپذیر عمل می کند.

5- گوش دادن به آهنگ های جدید می تواند به مدیریت درد کمک کند

تحقیقات نشان داده است که موسیقی می تواند در کنترل درد بسیار مفید باشد. یک مطالعه بر روی بیماران فیبرومیالژیا نشان داد که کسانی که فقط یک ساعت در روز به موسیقی گوش می دهند ، در مقایسه با افراد گروه کنترل ، کاهش قابل توجه درد را تجربه می کنند.

6- گوش دادن به آهنگ های جدید می تواند انگیزه را بهبود بخشد

دلیل خوبی وجود دارد که چرا هنگام گوش دادن به موسیقی، ورزش راحت تر می کنید. محققان دریافته اند که گوش دادن به موسیقی با سرعت بالا به افراد انگیزه بیشتری می دهد تا بیشتر کار کنند.

آهنگ های لالایی مخصوص کودکان

یکی از روش‌هایی که باعث می‌شود کودکان خوابی آرام داشته باشند، به خواب رفتن با صدای دلنشین لالایی است. سایت پاور موزیک گلچینی از آهنگ های لالایی آرام را جمع آوری کرده است تا کاربران از آن استفاده نمایند.

نظرات

ایران زیرنویس