Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

پاپ ژانری از موسیقی عامه پسند است که در شکل مدرن خود در اواسط دهه 1950 در ایالات متحده و بریتانیا ایجاد شد. اصطلاحات موسیقی عامه پسند و موسیقی پاپ اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. در میان خوانندگان ایرانی نیز فرزاد فرزین در دهه گذشته یکی از برترین خوانندگان د این سبک بوده است. دنیای موسیقی پاپ کره ای نیز بسیار پیچیده و جذاب و سرگرم کننده و پر انرژی است. پاپ کره ای یا کی-پاپ در سال های اخیر در کشور ما نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تاریخچه موسیقی کی پاپ

شروع موسیقی کی پاپ  (kpop) 11 آوریل ۱۹۹۲ ، زمانی است که گروه های Seo Taiji  و The Boys  برای اولین بار موسیقی خود را از تلویزیون کردند. کی پاپ سبک موسیقی پاپ کره ای است و جریان اصلی آن از کره جنوبی نشات گرفته است . پاپ کره ای به صورت های مختلفی K-po/k  و pop/k pop  و /k-pop/k pop  نوشته می شود. در موسیقی پاپ کره ای موسیقی هیپ هاپ و الکترونیک و راک هم شنیده می شود .

ویژگی های کی پاپ

* قبل از آن که روی خوانندگان سولو تمرکز کنند به گروه ها اهمیت می دهند و تعداد اعضای گروه کی پاپ پسرانه ۴.۴۷ عضو و اعضای گروه کی پاپ دخترانه ۴.۲۱ عضو است.

* متن ترانه ها به زبان کره ای می باشد و گاهی هم انگلیسی در آن وجود دارد که مخاطبان را به خود جلب می کند.

* موضوع آهنگ ها عشق است.

* خوانندگان کره ای نسبت به خواننده های کشور های دیگر از شخصیت های برجسته تری برخوردارند.

* ستارگان کره ای برای جذب طرفدار عمل های جراحی زیبایی انجام می دهند که این بخش ، عنصر مهمی تلقی می شود .

چند نمونه از اصطلاحاتی که ما در موسیقی کی پاپ کره ای می شنویم:

روکی: به خواننده یا گروه کی پاپی که تازه کار هستند روکی گفته می شود .

فندوم: به مجموعه طرفدار های یک گروه پاپ کره ای فندوم می گویند.

و در ادامه این مطلب به فندوم های چند گروه کی پاپ می پردازیم:

گروه های کی پاپ بر روی طرفداران خود نامی می گذارند که به آن فندوم می گویند .

گروه BTS

گروه های کی پاپ بی تی اس نام طرفداران خود را آرمی  (ARMY) گذاشته اند . این گروه طرفداران زیادی دارند . کلمه بی تی اس به معنی پسران ضد گلوله است ، به این معنی است که آن ها در برابر گلوله هایی که جامعه برای نوجوانان آماده کرده اند مقاوم هستند . ARMY به معنی ارتش و مخفف کلمه Adorable  Representative   M.C. for Youth  است . آرمی ها در کنسرت های گروه کی پاپ BTS همیشه حضور دارند و این گروه یکی از بزرگترین فندوم ها را در جهان دارد

گروه بلک پینک BLAKPINK 

دختران بلک پینک، کلمه بلینک را برای طرفداران خود انتخاب کرده اند . این کلمه ترکیب کلمه Black و Pink است . بلینک به معنی چشمک زدن است . دختران درباره ی علت انتخاب این نام می‌گویند: این یک احساس دوگانگی به وجود می آورد.  رنگ صورتی زیبایی در کنار معصومیت را به تصویر می کشد و رنگ مشکی سرکشی و غیر قابل مهار بودن را بیان می کند .

نظرات

ایران زیرنویس