Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

مداحی و نوحه خوانی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مراسم‌های مذهبی شده است. سبک و سیاق خاص برخی مداحان سبب جذب بیشتر عذاداران در هیئت‌های مذهبی شد و این عامل بستری را به وجود آورد برای هرچه بیشتر شدن افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند. استفاده از اشعار خوب ، صدای رسا و گیرا و از همه مهم‌تر علاقه حقیقی به اهل بیت و ائمه اطهار سبب می‌شود که برخی از مداحان بیش از دیگران مورد توجه قرار بگیرند. در این نوشته قصد داریم شما را با تعدادی از مداحان خوب که آثار آن‌ها را به راحتی می‌توانید در سایت مداحی آنلاین پیدا کنید، آشنا سازیم. پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

عبدالرضا هلالی

مداح معروف و پرطرفدار تهرانی است که در سال 1360 خورشیدی در همین استان متولد شده است. او هنگامی که کمی کمتر از 20 سال سن داشت فعالیت حرفه‌ای خود را در این زمینه شروع کرد. سبک و سیاق خاص او در مداحی سبب شد تا جوانان زیادی پیرو شیوه او شده و از طرفداران او باشند. او در سال 1382 یک هیئت تاسیس کرد که بخش قابل توجهی از آن را جوانان تشکیل می‌دادند. او تا به اکنون در همین زمینه بسیار فعال است.

میثم مطیعی

این مداح پرطرفدار متولد سال 1363 در سمنان است. حدودا در اوایل دهه هشتاد وارد دانشگاه شد و سپس دکترای خود را در حوزه علوم قرآنی دریافت کرد. فعالیت حرفه‌ای و معروف شدن وی زمانی رخ می‌دهد که او برای مراسم اربعین در حضور دانشجویان و آیت الله خامنه‌ای اجرای مداحی داشته است. این موفقیت‌ها ادامه پیدا می‌کند تا جایی که آیت الله خامنه‌ای در رابطه با او می‌گویند که ایشان همان چیزی است که از یک مداح انتظار می‌رود.

مجید بنی فاطمه

مداح متولد سال 1356 خورشیدی است که یکی از دلایلی که به معروف شدن او انجامید سعید حدادیان بوده است. او مداح هیئت ریحانه الحسین است. هنگامی که کودک بوده به مداحی علاقه داشت اما این کار را به طور حرفه‌ای دنبال نمی‌کرد تا سال 1371 که با آشنایی با تعدادی از بزرگان این حوزه استعداد وی هم شناخته شد و مورد توجه قرار گرفت. مداحی فوق العاده او به نام عمو عباس نقطه عطفی در کارهای وی بود که سبب شد او به شدت دیده شود و مورد توجه علاقه مندان قرار گرفت.

نظرات

ایران زیرنویس