Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم برای تمامی داوطلبان و افراد مایل به شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند با در دست داشتن اطلاعات لازم در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم اقدامات لازم را برای اخذ این کد مهم و همین طور مشاهده سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی انجام دهند. البته در این میان برخی از دانش آموزان هم به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان در سایت azmoon.medu.ir  هستند. از این موضوع غافل نشوید که دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت نیز به جز کد سوابق تحصیلی دیپلم در زمان ثبت نام در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها الزامی و مهم است.

از آن جایی که هر یک از دانش آموزان و داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها الزاماً باید آشنایی لازم را با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم در زمان ثبت نام در آزمون سراسری پیدا کنند در نتیجه کمک خواستن از مشاوری آگاه و خبره در این رابطه می تواند بسیار مهم و کارساز باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و لزوم دسترسی به این کد مهم در زمان ثبت نام در کنکور می توانید با تیم مشاوره ای حرفه ای و کاردان مؤسسه وزین ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را در این رابطه از آن ها دریافت کنید.

جهت اطلاع از نحوه دریافت و دسترسی به کد سوابق تحصیلی دیپلم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

دریافت و دسترسی به کد سوابق تحصیلی دیپلم در زمان ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه امری الزامی است

اهمیت دریافت کد سوابق تحصیلی دپیلم چیست؟

هر یک از افراد و داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ورودی دانشگاها در زمان ثبت نام در کنکور ورودی دانشگاه ها الزاماً‌ موظف به درج کدی تحت عنوان کد سوابق تحصیلی دیپلم در برگه ثبت نام اینترنتی خود در سامانه ثبت نام هستند.

در واقع، بدون دسترسی و دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و یا مشاهده سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی امکان ثبت نام در آزمون سراسری دانشگاه ها برای افراد متقاضی وجود ندارد.

در نتیجه، قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه ها باید اقدامات لازم را برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم انجام دهید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم چگونه است؟

در صورتی که شما نیز جزء افراد شرکت کننده در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها در سال آینده هستید الزاماً به جز اطلاع از نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت باید اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم به دست آورید.

آیا اطلاعی از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم دارید؟ در صورت عدم اطلاع از این موضوع در ادامه این نوشته جامع ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم درباره نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم را بدست آورید.

. در اولین قدم برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم الزاماً باید آدرس سایتی به نام dipcode.medu.ir را در مرورگر گوگل خود درج بفرمایید. سایت ذکر شده همان سایت جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور است.

. در قدم بعدی صفحه ای برایتان باز می شود که در آن باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم بر روی عبارت موجود در پایین صفحه یعنی برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی بر کلیک کنید.

. بعد از کلیک بر روی گزینه ذکر شده در بالا صفحه ای برایتان باز می شود که در آن با درج اطلاعاتی بسیار مهم یعنی تاریخ تولد، کد منطقه، کد دانش آموزی و کد مقطع می توانید کد سوابق تحصیلی خود را بدون دردسر و به آسانی دریافت کنید.

بعد از درج تمامی موارد خواسته شده در فیلدهای درج شده در سامانه نوبت به کلیک بر روی گزینه ورود و در ادامه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم می رسد.

 

افرادی که تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور شامل حال آن ها نمی شود

دوستان عزیز دقت داشته باشید که تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری برای شماری از افراد در نظر گرفته نمی شود و در نتیجه آن ها نیازی به مراجعه به سامانه و دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارند.

از میان این افراد می توان به دانش آموختگان مقطع پیش دانشگاهی اشاره کرد. البته نه تمامی افراد فارغ التحصیل مقطع پیش دانشگاهی بلکه افرادی که مؤفق به دریافت مدرک پیش دانشگاهی خود قبل از سال نود و یک شده اند.

از طرف دیگر، اگر فردی مدرک دیپلم خود را پیش از سال 1384 اخذ کرده و از رشته هایی به جز رشته های نظری فارغ التحصیل شده است سوابق تحصیلی کنکور شامل حال وی نمی شود و نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی ندارد.

البته به این دسته از افراد دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و همین طور کسانی که مدرک دیپلم خود را از مدرسه های خارجی دریافت کرده اند را نیز باید اضافه کرد و این قانون شامل حال آن ها هم می شود.

تأثیر سوابق تحصیلی و معدل در کنکور برای داوطلبان

یکی از موارد مهم برای داوطلبان کنکور سراسری و افراد مایل به شرکت در این آزمون کسب اطلاعاتی در مورد درصد اعمال سوابق تحصیلی دیپلم و معدل کتبی سال سوم دبیرستان در کنکور است.

از این رو در ادامه این نوشته قصد داریم اطلاعاتی را در مورد تأثیر سوابق تحصیلی و معدل در کنکور برای داوطلبان دوره نظام قدیم و جدید در اختیار شما عزیزان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل قرار داده و درباره این موضوع با شما صحبت کنیم.

تأثیر سوابق تحصیلی و معدل برای داوطلبان نظام جدید

در صورتی که شما هم جزء افراد فارغ التحصیل رشته های گروه نظری یعنی علوم انسانی، علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک هستید و از طرفی موارد مندرج در بالا نیز شامل حال شما نشده و شرایط لازم را برای اعمال سوابق تحصیلی دیپلم دارید در نتیجه می توانید به اعمال سوابق تحصیلی در مدرک دیپلم خود امیدوار باشید.

حتماً می پرسید که خب تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور برای ما چقدر است و چه میزانی برای آن اعلام شده است؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه سایت ایران تحصیل عرض کنیم که درصد اعمال سوابق تحصیلی در کنکور برابر با سی درصد بوده که واقعاً درصد قابل توجهی است.

تأثیر سوابق تحصیلی و معدل برای داوطلبان نظام قدیم

به جز داوطلبان فارغ التحصیل از رشته های گروه نظری در گروه نظام جدید افرادی با داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم نیز می توانند تأثیر معدل دوران متوسطه را نیز بر روی رتبه کنکور خود داشته باشند.

اما حتماً می پرسید که این تأثیر به چه صورت است و معدل تا چه اندازه بر روی رتبه شما در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اثر دارد؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که این تأثیر برابر با بیست و پنج درصد بوده و داوطلبان می توانند از این امتیاز مهم برای کسب رتبه ای به مراتب بهتر و بالاتر در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها استفاده کنند.

لزوم دریافت مشاوره تحصیلی برای افزایش معدل کتبی دیپلم

با توجه به تأثیر معدل دیپلم بر رتبه کنکور سراسری الزاماً باید نمرات شما بالا باشد تا بدین ترتیب اثر شگفت انگیز نمرات خود را بر روی رتبه خود مشاهده کنید.

در نتیجه توجه داشته باشید که شما عزیزان باید تمام تلاش خود را برای افزایش نمرات و هر چه بهتر بودن آن ها داشته باشید.

بهترین راهکار در این زمان کمک خواستن از مشاوری تحصیلی و دریافت اطلاعات لازم در رابطه با برنامه ریزی دقیق شخصی، بهترین شیوه های مطالعه دروس و همین طور معرفی بهترین منابع درسی و کمک درسی است.

برای آشنایی با لزوم دریافت و دسترسی به کد سوابق تحصیلی دیپلم در زمان ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

 

 

نظرات

ایران زیرنویس