Sorry. No data so far.

گشت و گذار به عنوان یکی از نیازهای هر فردی به شمار می رود و انتخاب مقصد گردشگری بالاترین اهمیت را دارد. در سطح جهانی جاذبه های متعددی وجود دارند که هریک به نوبه خود می توانند بهترین لحظات را برای گردشگران به ارمغان آورند. اما به نظر شما پس از اتمام دوره کرونا چه مقاصدی بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت؟ بی شک مقاصد گردشگری که کمتر از ویروس کرونا آسیب دیده باشند محبوبیت بیشتری در میان گردشگران خواهند داشت. در این مطلب می خواهیم با برخی از محبوب ترین های گردشگری آسیا آشنا شویم. آسیا سهم عمده ای از دیدنی های گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است و هر ساله خیل عظیمی از گردشگران سایر قاره ها به منظور گشت و گذار روانه شهرهای آسیایی می شوند. کرونا رکودی بی سابقه را در صنعت گردشگری به وجود آورده و امید است که پس از اتمام این بیماری منحوس صنعت گردشگری جان تازه ای گرفته و مانند قبل به کار خود ادامه دهد. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

بهترین های گردشگری آسیا پس از کرونا

هر شهری از جهان را که مورد بررسی قرار دهیم می توان جاذبه هایی را در آن مشاهده کرد. جاذبه های گردشگری به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و هریک از آنها ویژگی های متفاوتی به نسبت یکدیگر داشته و افراد با توجه به سلیقه خود بهترین مورد را برای تفریح و خوشگذرانی خود انتخاب می کنند. آسیا دارای جاذبه های توریستی بی نظیری است و اگر بخواهیم به بررسی برخی از مهمترین های گردشگری آسیا بپردازیم بی شک یک لیست قطور نصیبمان خواهد شد. اما پس از کرونا باید به مقاصدی سفر کرد که هم آسیب کمتری از این ویروس دیده و هم کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته باشد. برخی از جاذبه های آسیایی از گذشته تاکنون برای گردشگران شناخته شده هستند و پس از اتمام دوره کرونا نیز راه خود را ادامه خواهند داد اما ویروس کرونا باعث یک وقفه طولانی در صنعت گردشگری شده و در این مدت برخی از جاذبه های کمتر دیده شده فرصت دیده شدن پیدا کرده اند و اغلب گردشگران در این دوران ممنوعیت سفر از طریق فضای مجازی در جستجو بهترین های گردشگری آسیایی هستند.

بررسی برخی از بهترین های گردشگری آسیایی

بی شک آسیا جاذبه های متعددی را در اراضی وسیع خود جای داده که در ادامه به برخی از محبوب ترین های آن اشاره کرده ایم:

–         بالی اندونزی: بالی به عنوان یکی از محبوب ترین های آسیایی در سطح جهان شناخته می شود و همانطور که از معنی نام آن پیداست، بهشتی بر روی زمین است. این شهر علاوه بر سواحل شنی و کوه های آتشفشانی بی نظیر خود دارای دیدنی های تاریخی نیز است.

–         هنگ کنگ: هنگ کنگ به عنوان جزیره ای چند ملیتی است که توانسته در سریع ترین زمان ممکن توسعه یافته و به یکی از بهترین های گردشگری آسیا بدل شود. این جزیره تفریحات بی نظیری داشته و می توان از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی نظیر نیز در آن دیدن کرد.

–         توکیو ژاپن: توکیو شهری همیشه زنده و فعال است و به عنوان بزرگترین شهر جهان شناخته می شود. این شهر یکی از مدرن ترین های آسیا است و در کنار این مدرنیته می توان سازه های تاریخی متعددی را هدف قرار داد.

–         سئول در کره جنوبی: کره جنوبی با اینکه وسعت کمی دارد اما جاذبه های متعددی را در دل خود جای داده است. سئول به عنوان پایتخت این کشور دارای بیشترین جاذبه های گردشگری است. این شهر مقصدی مناسب برای انواع سلیقه های مختلف محسوب می شود.

–         مانیل در فیلیپین: مانیل دارای موزه های بی نظیر بسیاری است و چنانچه علاقه مند به تاریخ باشید بیشترین لذت را از سفر به این شهر خواهید برد.

–         سنگاپور: سنگاپور یکی از اسرارآمیزترین مناطق گردشگری آسیایی است که نژادهای مختلف هندی و چینی را می توان در آن مشاهده کرد. از جمله بهترین جاذبه های سنگاپور می توان به: موزه علمی، پارک تاریخی، جنگل night safari و… اشاره کرد.

–         اصفهان ایران: اصفهان یکی از بهترین های گردشگری آسیا ست که تاریخی دور و دراز را با خود به یدک می کشد. این شهر دارای جاذبه های تفریحی و تاریخی متعددی است و از این رو هر ساله مسئولیت میزبانی خیل عظیمی از گردشگران خارجی را بر عهده دارد.

موارد قابل توجه قبل از سفر

قبل از سفر باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید تا سفری بدون دردسر را برای خود به ارمغان آورید. انتخاب زمان مناسب به عنوان یکی از اصلی ترین نکات حائز اهمیت به شمار می رود چرا که در صورت انتخاب زمان مناسب سفر از نظر آب و هوا، خواهید توانست به راحتی از تمامی جاذبه های گردشگری شهر هدف خود دیدن کنید. انجام امورات رزرواسیون از دیگر موارد حائز اهمیت است و باید قبل از سفر با انواع بلیط هواپیما و هتل آشنایی داشته باشید. رزرو هتل از گذشته تاکنون از دغدغه بیشتری نسبت به بلیط هواپیما برخوردار بوده است چرا که تنوع در هتل ها بیشتر بوده و آژانس های گردشگری دارای نقص هایی در این بخش هستند. هر یک از شهرهای گردشگری دارای هتل های مختلفی هستند و توصیه می کنیم که هتلی را برای اقامت خود انتخاب کرده باشید که نزدیک به مناطق گردشگری مورد نظرتان باشد.

چنل منیجر و کمک به رزرو هتل

چنل منیجر هتل تحولی عظیم در صنعت گردشگری به وجود آورده و آژانس های گردشگری با کمک این سیستم می توانند بهبود چشمگیری را در امورات رزرو هتل پدید آورند. تا چندی پیش امورات هتل توسط نیروی انسانی مدیریت می شد و مسئولین آژانس های گردشگری با پیشرفت آژانس خود باید تعداد بیشتری از نیروهای انسانی را در این بخش مشغول به کار می کردند که طبیعتا هزینه های بیشتری را در به دنبال داشت. چنل منیجر هتل علاوه بر اینکه می تواند میزان هزینه های آژانس گردشگری را به حداقل برساند باعث بهبود در ارائه خدمات نیز خواهد شد. چنلید به عنوان یکی از بهترین ها در این زمینه به شمار می رود که چندین چنل منیجر را به یکدیگر متصل نموده و آژانس های گردشگری با استفاده از api  آن می توانند محبوبیت بیشتری در میان گردشگران به دست آورند.

شهرام مهیاری مدیر واحد مارکتینگ این شرکت در خصوص گردشگری پسا کرونا گفت:

“به طور قطع پس از کاهش کرونا و واکسیناسیون عمومی سفر به صورت فزاینده ای افزایش پیدا می کند از این رو ممکن است آژانس های گردشگری در خصوص رزرو هتل به مشکل بر بخورند. توصیه ما به همه ی آژانس های گردشگری و هتلداران استفاده از پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید است تا از این طریق به راحتی رزرو انجام داده و نگران خطا های انسانی نباشند زیرا همکاران ما در چنلید به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.”

برگرفته از وب سایت https://channelead.ir/

نظرات

ایران زیرنویس