offdaynote
ایران زیرنویس

چرا گوش دادن به آهنگ را تا این حد دوست داریم؟ | ایران زیرنویس

چرا گوش دادن به آهنگ را تا این حد دوست داریم؟

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

موسیقی و آهنگ از آن دسته پدیده هایی است که واقعا افراد نادری می‌توانند آن را رد کنند. موسیقی تاثیر بسیار زیادی بر روح و روان ما دارد . احساسات ما با موسیقی مجال بیشتری برای بروز یافتن پیدا می‌کنند. آهنگ های شاد و غمگین هر دو می‌توانند حال ما را متعادل کنند. اما واقعا چرا آهنگ تا به این حد می‌تواند روی ما تاثیر بگذارد؟ در این نوشته قصد داریم تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید و دیدگاه ارزشمند خود را نیز برای ما ارسال کنید.

کشف دانشمندان درباره تاثیر موسیقی بر مغز

این موضوع چیزی بوده که به شدت تحقیقات دانشمندان را به خود معطوف کرده بود. نتایج پژوهش‌ها نشان داده است که مغز علاقه زیادی به پیدا کردن الگو ها دارد و در نتیجه آن دوپامین ترشح می‌کند که منجر به ایجاد لذت در شخص می‌شود. یافتن الگوها یک مهارت حیاتی در زندگی انسان های اولیه و حتی انسان امروزی است. به این صورت که مثلا دیدن یا حس کردن بوی دود می‌تواند خبر از آتش سوزی دهد.

هنگامی که در حال گوش دادن به یک موزیک هستید و آن قطعه به اوج خود می‌رسد، میزان دوپامین به بالاترین حد خود رسیده و احساسی شبیه به گیجی به انسان دست می‌دهد. این گیجی همان حس لذت بخشی است که در برخی افراد به شکل مور مور شدن پوست ایجاد می‌شود.

چرا گوش دادن به آهنگ را تا این حد دوست داریم؟

http://zaminmusic.com

الگوها در موسیقی خود را به صورت مجموعه ای از آکوردها نشان می‌دهند. آکورد به این معنی است که چندین نت را همزمان بنوازیم. مغز ما به خاطر تجاربی که در شنیدن موسیقی دارد می‌تواند آکوردهای بعدی را پیش بینی کند. همچنین همین موضوع دلیلی است بر این که تمایل زیادی به شنیدن آهنگ های قدیمی تری داریم که پیشتر شنیده ایم و از آن خوشمان می‌آمد. به همین دلیل است که کمتر به دنبال دانلود آهنگ جدید هستیم.

موسیقی می‌تواند روحیه شما را تقویت کند

بسیاری از ما از نوازندگان یا خوانندگانی که موسیقی را به صورت حرفه ای دنبال می‌کنند نیستیم. اما هر روز به موسیقی گوش می‌دهیم و بدون آن که خود آگاه باشیم فواید زیادی نصیب ما خواهد شد. حین کارهای تکراری ، گوش دادن به موسیقی می‌تواند باعث شود که کار خود را با سرعت و احساس بهتری انجام دهید. آزمایش ها نشان داده که کارفرمایانی که برای کارمندان خود موسیقی پخش می‌کنند بازدهی بهتری دریافت می‌کنند. این اتفاق خصوصا زمانی بهتر رخ می‌دهد که هر کارمند به موسیقی مورد علاقه خود گوش کند.

نظرات و ارسال نظرمطالب براساس

RSS اخبار داغ

پیوندها

تبلیغات متنی

دانلود کتاب رایگان

دانلود رایگان گتاب

آهنگ ایرانی

دانلود آهنگ جدید ایرانی

فیلم تاریخی

دانلود فیلم های تاریخی

جدیدترین مداحی

سایت مداحی

اهنگ جدید پاپ

دانلود جدیدترین آهنگ های پاپ ایرانی

اپلیکیشن رایگان

دانلود اپلیکیشن رایگان

آهنگ خارجی معروف

دانلود اهنگ خارجی

سایت خبر

سایت خبری رکن آنلاین

تبلیغات متنی شما با لینک فالو برای معرفی بهتر سایت شما به موتورهای جستجو در اینجا فقط ماهیانه 100 هزارتومان ارتباط با ما در تلگرام @aloteam