Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

یکی از کتاب‌هایی که ما مسلمانان علاقه وافری برای آن قائل هستیم قرآن است. بی شک اگر فردی باشید که به جلسات روخوانی و حفظ قرآن و مباحث تفسیر قرآن علاقه داشته باشید، لازم است تا همیشه یک کتاب قرآن به همراه معنی همراه خود داشته باشید تا در هر وقتی‌که شد، از لذت مباحثه در مورد آیات و روایات قرآنی بهره‌مند شوید. ولی خب این واقعاً نشدنی است. چراکه خب کتاب قرآن به همراه معنی و با رسم‌الخط واضح و درشت شاید کمی قطور و سنگین باشد و حمل‌ونقل آن سخت باشد. ولی گزینه‌های بهتری هم وجود دارد که همیشه این کتاب آسمانی را با خود به همراه داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم معجزه دنیای وب و کلام نورانی قرآن را به شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه شوید تا در مورد قرآن آنلاین بیشتر بدانید.

تلاوت قرآن در همه‌جا و هر زمان

اگر جز کسانی باشند که به حفظ قرآن علاقه داشته باشند و ان را دنبال می‌کنند، بی شک می‌دانید که منظم تلاوت کردن و تثبیت یادگیری چقدر در حفظ و یا حتی روخوانی قران حائز اهمیت است. متأسفانه آیات قرآن اگر به صورت مداوم و دوره‌ای مرور و تکرار نشوند از یاد می‌روند و به یادآوری آن‌ها دشوار است. بهتر است همیشه و در همه جا به خصوص در وقت‌های مرده تلاوت قرآن را برای تثبیت یادگیری و حفظ هرچه بهتر و سریع‌تر خود در برنامه داشته باشیم. قرآن آنلاین می‌تواند همیشه و در همه‌جا یک فرصت مرور و یادگیری برای شما محیا کند و حتی اوقات مرده شما را به خوبی احیا کند تا بتوانید یادگیری خود در حفظ قرآن را تثبیت نمایید.

قرآن آنلاین چیست

قرآن آنلاین، بخشی از سایت تاریخ ما است که امکان خوبی برای افرادی است که در هر زمان و مکان دسترسی به این کتاب آسمانی ندارند و در هر لحظه که می‌خواهند می‌توانند به قرآن دسترسی داشته باشند و معنی آن را نیز دریافت کنند.

ویژگی‌های قرآن آنلاین

شما در هر مکان و زمانی که باشید می‌توانید فقط با یک اتصال اینترنتی و یک گوشی به راحتی به هر سوره‌ای که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید. ضمن اینکه می‌توانید معانی آن را نیز به‌طور واضح داشته باشید و استفاده کنید. از دیگر ویژگی‌های این قرآن آنلاین می‌توان به فهرست بندی نام سوره‌ها و دسته‌بندی سوره‌های جز 30 قرآن اشاره کرد که دسترسی به سوره‌ها را به‌راحتی میسر می‌کند.

البته فهرست بندی سوره‌ها به دو صورت در این قرآن وجود دارد. یک نوع به صورت فهرست نام سوره‌ها از ابتدا تا به انتها و دیگری، لیست سوره‌ها از همان ابتدای قرآن تا انتهای آن، که همین موضوع دسترسی سریع‌تر را به هر سوره‌ای که بخواهید آسان‌تر نموده است. قرآن اینترنتی و آنلاین وب‌سایت تاریخ ما این امکانات را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

با قرآن آنلاین همیشه یک قرآن کوچک به اندازه گوشی خود در کیف و یا جیب خود دارید، که البته می‌توانید اندازه آیه‌ها را برای بهتر دیدن درشت کنید و حتی به معنای آن به‌طور واضح دسترسی داشته باشید. این دسترسی به معنای قرآن کار را برای خیلی از افرادی که علاقه به فهم آیات دارند آسان نموده است. و در هرجایی باشید بدون آنکه بخواهید از کسی سؤال بپرسید به راحتی می‌توانید به معنای آیات این کتاب آسمانی دسترسی سریع داشته باشید.

فواید تلاوت قرآن آنلاین

تلاوت قرآن بی‌شک آثار و فواید بی‌شماری دارد که شاید تمامی آن‌ها در این پاراگراف نگنجد! ولی به‌طور خلاصه می‌توان گفت که با تلاوت قرآن حتی به مقدار کم در روز، انگار باطری قلب خود را برای مدتی شارژ می‌کنیم تا بتوانیم مدتی از آن بهره بگیریم؛ و طبق آثار محققان جهان اسلام و حتی محققان غیر اسلامی تلاوت قران حتی می‌تواند آثار عجیبی بر سلامتی جسم و روح انسان داشته باشد.

در مطالعه که توسط گروهی از محققان ایرانی انجام شد، نشان داد که صدای قرآن می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی در کاهش میزان اضطراب، سلامت روان، شدت درد، بهبود سلامت بیماران، علائم و عملکرد فیزیولوژیکی بافت‌های مختلف بدن، سیستم ایمنی بدن بیماران نقش داشته باشد.

نظرات

ایران زیرنویس