Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

آیا تا به حال فکر کرده اید که در صورت قطع برق چگونه مردم را از یک ساختمان چند طبقه تخلیه می کنید؟ آیا شما مسئولیت رفت و آمد افراد از ساختمان های عمومی را دارید؟ اگر این کار را انجام دهید، باید در نظر داشته باشید که در صورت قطع طولانی شدن برق و تخلیه دستگاه مجهز به تخلیه، چگونه تخلیه را مدیریت می کنید.

نیازی نیست که یک وضعیت خاص و پیچیده باشد. فقط یک قطعی برق است. آسانسورها به طور پیش فرض باید وسیله ای برای سفر به نزدیکترین طبقه و باز کردن درب خود داشته باشند تا در صورت قطع برق، سرنشینان بتوانند آنجا را ترک کنند. این برای افرادی که قادر به ادامه تخلیه با استفاده از راه پله هستند خوب است.

چگونه افراد دارای مشکلات حرکتی را تخلیه می کنید؟

یک راه حل ساده و مقرون به صرفه،راه اندازی برق از طریق UPS است، اما ممکن است این کار به همان سادگی که به نظر می رسد نباشد. تأمین کنندگان و نصب کنندگان سیستم های UPS که قصد پشتیبانی از آسانسورها را دارند باید توجه داشته باشند که برخی از بالابرها دارای ترمز احیا کننده هستند که باعث ایجاد یک EMF احتمالی برگشتی بر روی گذرگاه DC درون UPS می شود.

برداشت انرژی با بارهای احیا کننده

ظرفیت موتور بالابر، جمع و جور بودن و توان زیاد از جمله ویژگی هایی است که امروزه به راحتی می توان برای UPS های موجود در بازار نام برد. اما توانایی تحمل بارهای احیاکننده کاملاً متفاوت است. واحدهای UPS احیا کننده از بار احیا کننده ناشی از عمل ترمز استفاده می کنند. این بار برای ایجاد قدرت تنظیم شده استفاده می شود که به ماشین های تولید کننده بار احیا شده متصل است.

منبع تغذیه اضطراری احیا کننده (UPS)

  • هنگامی که آسانسور با بار به سمت بالا حرکت می کند، درایو موتور در حالت حمل و نقل (حالت عادی) است که انرژی را از Utility یا UPS می گیرد.
  • موتور انرژی الکتریکی ارائه شده را به انرژی جنبشی تبدیل می کند

حالت شکستن

  • هر موتور آسانسور هنگام ترمز، هنگام حرکت به سمت پایین با بار، مانند ژنراتور کار می کند
  • در هنگام ترمز احیا کننده، موتور بخشی از انرژی جنبشی را به انرژی الکتریکی باز می گرداند
  • این انرژی الکتریکی به یو پی اس هدایت می شود و برای شارژ باتری یو پی اس یا بازیافت مجدد آن به برنامه استفاده می شود.
  • هیچ انرژی هدر نمی رود

یو پی اس های مخصوص آسانسور در گروه منبع تغذیه اضطراری آفلاین قرار می گیرند. اکثر منابع تغذیه UPS توانایی تأمین برق شما را دارند. در صورت خرابی منبع تغذیه AC، منبع تغذیه برق را از طریق باتری متصل به برق تأمین می کند. این وسیله در زمان قطع برق منبع اصلی به صورت خودکار در مدار قرار می گیرد. انتقال منبع از برق اصلی به ups فقط 15-20 ثانیه به طول می انجامد. با توجه به این که در شهرهای پرجمعیت در ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری استفاده از آسانسور امری ضروری است، داشتن یک یو پی اس برای اسانسور و بالابر که در زمان های اضطرار برق آن را تامین کند نیز امری لازم و ضروری است.

نظرات

ایران زیرنویس