Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

همه افرادی که به دنبال مهاجرت به امریکا هستند و رویای سفر به این کشور را در سر می‌پرورانند، می‌دانند که بدون اخذ گرین کارت نمی‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.گرین کارت یا کارت سبز امریکا یک کارت شناسایی رسمی و قانونی است که افراد با داشتن آن می‌توانند به‌مانند یک شهروند آمریکایی در این کشور آزادانه اقامت نمایند. درواقع، فرد صاحب گرین کارت باآنکه یک شخص خارجی محسوب می‌شود ولی می‌تواند به‌طور دائم در امریکا زندگی نماید و تحت حمایت قوانین امریکا قرار گیرد.

دیگر مزایای دریافت گرین کارت امریکابدین‌صورت است که دارنده گرین کارت می‌تواند:

·فرصت شغلی بهتری داشته باشد، درواقع می‌تواند بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد.

·همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز به آمریکا ببرد.

·اسپانسر افراد دیگر شود و از بستگان حمایت مالی کند.

·از مزایای تأمین اجتماعی برخوردار شود.

·معمولاً بعد از ۵ سال برای دریافت کارت شهروندی (سیتیزن شیپ) اقدام نماید.

·در امریکا تحصیل و کمک‌هزینه تحصیلی دریافت نماید. همچنین این شخص به‌عنوان فرد مقیم امریکا هزینه تحصیلی کمتری نسبت به دیگر مهاجران خارجی به دانشگاه‌های امریکا پرداخت می‌نماید.

·شماره ملی آمریکایی دریافت می‌نماید و از مزایای داشتن آن برخوردار می‌شود؛ این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.

·بدون هیچ مشکلی به کشور محل تولد خود سفر کند و بدون ویزا به امریکا بازگردد.

·با دریافت پاسپورت آمریکایی به ۱۷۰ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر داشته باشد. مدنظر داشته باشید، سفر به ۵۱ کشور از این 170 کشور نیازمند اخذ ویزای فرودگاهی بعد از ورود به کشور مقصد است.

در ادامه به راه‌های اخذ گرین کارت امریکا برای ایرانیان می‌پردازیم:

گرین کارت از طریق خانواده

شما در صورت آنکه همسر، نامزد، فرزند، والدین، خواهر و برادر یک شهروند آمریکایی یا مقیم دائم قانونی امریکا باشید، می‌توانید برای اخذ گرین کارت از طریق خانواده اقدام نمایید.

گرین کارت از طریق کار

اگر شمانیروی کار یا سرمایه‌گذار مهاجر در امریکا هستید و یا پزشکی هستید که از منافعتان به نفع ملی دولت امریکا گذشته‌اید و موافقت کرده‌اید به‌صورت تمام‌وقت در تمرینات بالینی یک منطقه تحت محاصره برای مدت‌زمان مشخص کار کنید، در صورت کسب سایر شرایط لازم می‌توانید برای اخذ گرین کارت امریکا از طریق کار اقدام نمایید.

گرین کارتاز طریق لاتاری

آسان‌ترین راه روش مهاجرت و اخذ گرین کارت امریکا شرکت در لاتاری مهاجرتی این کشور است. دولت امریکا هرساله از طریق قرعه‌کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسر جهان گرین کارت اعطا می‌کند. هرساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می‌شود. کشور ما ایران نیز جزء کشورهای مجاز است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی می‌توانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمی‌توانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات‌متحده دارد. در واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هرساله مهاجر کمتری به این کشور دارند تا از این طریق بتوانند موازنه‌ای بین نژاد و جمعیت مهاجران به وجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه‌کشی ویزای گوناگونی) نام‌گرفته است.

اما افراد برای شرکت در لاتاری گرین کارت امریکا از کجا می‌توانند ثبت‌نام کنند و چه شرایطی می‌بایست داشته باشند؟

همه ایرانیان در سراسر دنیا می‌توانند در سایت کارت سبز به‌صورت آنلاین یا حضوری، ثبت‌نام لاتاریشان را انجام دهند. مدنظر داشته باشید هرساله تعداد بسیار زیادی از فرم‌های لاتاری به علت ایرادات مختلف درروند تکمیل فرم از شرکت در قرعه‌کشی حذف می‌شوند که این موضوع به علت عدم آگاهی دقیق افراد و مجموعه‌های بدون تجربه است. همچنین ممکن است افراد به علت مطلع نبودن از قوانین و شرایط لاتاری بعد از برنده شدن با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند، لذا اطمینان از آنکه ثبت‌نام شما اصولی صورت گرفته است و شما حائز شرایط لازم هستید ضروری است.

ثبت‌نام شما توسط مجموعه کارت سبز به‌صورت کاملاً اصولی انجام می‌شود تا شانس برنده شدن شما بیشتر شود و از مشکلات احتمالی درروند کاری اخذ ویزای شما جلوگیری شود. به‌طورکلی مزایای ثبت‌نام لاتاری توسط مجموعه کارت سبز عبارت است از:

·ثبت‌نام دقیق و اصولی (دریافت اطلاعات فردی به‌صورت آنلاین و حضوری)

·ثبت‌نام و اخذ پرینت رسمی به همراه کد رهگیری معتبر

·پیگیری نتایج، مشاوره برندگان لاتاری تا دریافت ویزا و گرین کارت

·مشاوره و راهنمایی دقیق لاتاری آمریکا

·عکاسی حضوری و آموزش گرفتن عکس در منزل + ویرایش توسط مجموعه کارت سبز

·بررسی و ترجمه صحیح اطلاعات به زبان انگلیسی توسط کارشناس لاتاری

·رفع ایراد و تکمیل فرم توسط وکیل مهاجرت

متقاضی می‌بایست دارای دیپلم باشد و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه‌ای اشتغال داشته باشد. برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن به‌صورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر می‌شود. زن و شوهر می‌توانند جهت دو برابر کردن شانس برنده شدن خود هرکدام به‌صورت جداگانه تقاضا كنند. اگر زن یا شوهر هرکدام برنده شوند همسر و فرزندان زیر 21 سال آن‌ها به‌صورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا می‌شوند. فرزندان بالای 21 سال و فرزندان متأهل زیر 21 سال می‌بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنند و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام ثبت‌نام به سایت کارت سبز به نشانی (https://www.cartesabz.net) مراجعه نمایید.

 

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

نظرات

ایران زیرنویس