Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

اگر شما صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید حتماً به دنبال تبلیغات در اینستاگرام هستید و برای آن حساسیت زیادی به خرج می‌دهید. احساس کرده‌اید به تبلیغات در اینستاگرام نیاز دارید تا دیده شوید و فروش و درآمد بیشتری داشته باشید. جالب است بدانید 75 درصد از افراد به تبلیغات در اینستاگرام واکنش نشان می‌دهند و بیش از یک‌سوم تابه‌حال حداقل یک خرید از اینستاگرام داشته‌اند. ما در شرکت یاراپلاس انواع روش‌های تبلیغ در اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم تا بهترین روش را برای کسب ‌و کار اینستاگرامی خود پیدا کنید.

تبلیغات اینستاگرام یاراپلاس
تبلیغ در پیج‌های پربازدید اینستاگرام

تبلیغات از طریق پیج‌های پربازدید و فعال اینستاگرام علاوه بر اینکه یکی از مؤثرترین راه‌های افزایش فالوور و افزایش فروش است بلکه از آسان‌ترین آنهاست. در این روش بنر تبلیغاتی خود را آماده می‌کنید، کپشن مناسب با بنر تبلیغاتی یا لینک به ادمین پیچ می‌دهید. بعد از توافق هزینه، تبلیغ شما در ساعتی که مدنظرتان است و با ادمین پیج اینستاگرام هماهنگ کرده‌اید منتشر می‌شود.
اما صرفاً انجام این راه به‌عنوان تبلیغات مؤثر در اینستاگرام شناخته نمی‌شود. نکتة مهم در این روش پیداکردن پیج مناسب و منطبق برای اهداف تبلیغاتی شماست. چند ویژگی پیج‌های بزرگ اینستاگرامی مناسب را باهم مرور می‌کنیم.

  • تعداد فالوورهای بالا ملاک اول ارزیابی

بهترین پیج‌های تبلیغات، پیج‌هایی با فالوورهای زیاد و واقعی هستند و محبوبیت دارند. تبلیغات گسترده در اینستاگرام به شما کمک می‌کند افراد بیشتری با برند شما آشنا شوند. ترجیحاً پیج‌هایی را انتخاب کنید که با کسب و کار شما مرتبط باشند و آنهایی را انتخاب کنید که نسبت به رقبای خود هزینه کمتری دریافت می‌کنند.
به این نکته توجه کنید که هر پیج فقط با تعداد فالوورهای بالا محبوب نیست و این امکان وجود دارد که از فالوورهای فیک و تقلبی استفاده کرده باشد.

  • نرخ تعامل حرف اول را می‌زند

میزان فیک بودن فالوورها و محبوبیت یک پیج را به‌راحتی از نرخ تعامل آن متوجه می‌شوید. کافی است چند مورد را بررسی کنید. در درجه اول تعداد لایک‌هایی که هر پست دریافت کرده را چک کنید. تناسب تعداد فالوورها و لایک‌ها مهم است. تعداد فالوورها را در 16 درصد ضرب کنید عدد به‌دست‌آمده باید نزدیک به تعداد لایک‌های پست‌های او باشد. بعد از آن لیست فالوورها را ببینید اگر بیشتر فالوورهای آن عکس نداشته باشند یا اسم آنها عجیب و نامفهوم است فیک هستند. کامنت‌ها نرخ تعامل پیج را نشان می‌دهد. تعداد کامنت‌ها باید تعداد معقولی باشد. فالووینگ های پیج واقعی و حرفه‌ای کم است و اگر تعداد آن زیاد است شک کنید.

  • پیج تخصصی و معتبر انتخاب کنید

پیج‌هایی که روند رشد و مسیر آنها مشخص است قطعاً شما را با خودشان همراه می‌کنند. محتوای مناسب تولید می‌کنند و فالوورهای آن تعامل خوبی باهم دارند. صفحاتی را انتخاب کنید که فالوورهای شما را داشته باشد.
فالوورهای مشترک نداشته باشد. به این فکر کنید شما به چند پیج به‌صورت هم‌زمان تبلیغ داده‌اید و متوجه می‌شوید ادمین آنها یک نفر هستند. این پیج‌ها معمولاً فالوورهای مشترک زیادی دارند. پس برای تبلیغات در اینستاگرام هوشمندانه عمل کنید و با پیج‌هایی با ادمین مشترک کار نکنید.

تنها چند نکته کوتاه و مختصر می‌تواند گیج کنند و سخت به نظر برسد. نکات زیادی در تبلیغات گسترده و مؤثر در اینستاگرام وجود دارد که آن را به کاری حرفه‌ای تبدیل کرده است. هزینه تبلیغات در اینستاگرام به‌خصوص برای اینفلوئنسرها کم نیستند پس باید دقیق و حساب شده انجام دهید تا بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. راه ساده‌تری وجود دارد. می‌توانید با هزینه مناسب و معقول آن را به تیم تبلیغات در اینستاگرام یاراپلاس واگذار کنید و دیگر نگرانی برای به‌دست‌آوردن نتیجه نداشته باشید. پیداکردن پیج‌ها در تبلیغات، بنر و تولید محتوای اینستا مناسب، زمان انتشار و … همه چیز را به ما واگذار کنید.

تولید محتوا در اینستاگرام یاراپلاس
تبلیغات اینفلوئنسری اینستاگرام

اینفلوئنسرها، افراد مطرح و مشهور در اینستاگرام هستند که فالوورهای واقعی و فعال زیادی دارند. حتماً نکات خوب و بد زیادی در مورد نحوه تبلیغات اینستاگرام با اینفلوئنسرها شنیده‌اید. چیزی که مهم است این است که تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام باید به شکل درستی انجام شود تا به نتیجه مطلوب خود برسید. اینفلوئنسرها می‌توانند به‌راحتی شما را یک برند معروف کنند و برایتان فروش بالایی ایجاد کنند اما اگر به شکل درستی انجام نشود امکان دارد نتیجه عکس بدهد. برای داشتن کمپین موفق با تیم حرفه‌ای اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام یاراپلاس این کار را انجام دهید.

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری توسط خود اینستاگرام و به‌صورت پست و استوری انجام می‌شود. در این روش دیگر نیازی به پیداکردن پیج مناسب خود ندارید. بنر یا ویدئوی موردنظر خودتان را در اختیار اینستاگرام قرار می‌دهید و خیلی از موارد مانند کشور، شهر، سن، جنسیت و حتی علاقه‌مندی را انتخاب و هدف‌گذاری می‌کنید. تبلیغات اسپانسری به دو روش انجام می‌شود، تبلیغات بر اساس تعداد کلیک و بر اساس دفعات بازدید است و هزینه آن به‌ازای کلیک فالوورها و هر 1000 بازدید تبلیغ محاسبه می‌شود. اما هزینه این تبلیغات به‌صورت دلاری به خود اینستاگرام و توسط داشبورد تبلیغات فیسبوک انجام می‌شود، نرخ تبدیل ارز احتمالاً برای شما به‌صرفه نیست. تحریم‌هایی که برسر راه شماست مسئله‌ی دیگر این نوع تبلیغات است و در نهایت برای اجرای تبلیغات اسپانسری اینستاگرام باید به دنبال واسطه باشید.

تبلیغات با ربات‌های اینستاگرام

حتما به ربات‌های اینستاگرام فکر کرده‌اید یا شاید استفاده کرده باشید. ربات‌هایی که برای افزایش فالوور، ربات فالو آنفالو، لایک، ربات کامنت، دایرکت اتوماتیک اینستاگرام یا ربات ویور نظر افراد فعال در اینستاگرام را جلب می‌کند و مدتی هم نتیجه می‌گیرند اما این نتایج خیلی سریع و زودگذر هستند و در طول زمان آسیب می‌زنند. این آسیب‌ها از جمله پایین آمدن نرخ تعامل فالوورهای شماست که باید به فکر آنفالو کردن فالوورهای فیک پیج اینستاگرام خود باشید.
ربات‌ها هرچقدر شعارهای جذاب داشته باشند اما هوش مصنوعی اینستاگرام و الگوریتم‌های اینستاگرام را فریب نمی‌دهند. خیلی زود متوجه فعالیت رباتی اینستاگرام شما می‌شوند و شما را محدود یا مسدود می‌کنند. تیم اینستاگرام مارکتینگ یاراپلاس استفاده از این روش را به شما توصیه نمی‌کند.

تبلیغ در پیج های اینستاگرام یاراپلاس

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

محاسبه تبلیغات در اینستاگرام تا حد زیادی سخت و دشوار است. در اینستاگرام تعرفه خاصی برای تبلیغات تعریف نمی‌شود و قیمت‌ها مداوم تغییر می‌کند. اینفلوئنسرها تعرفه‌های بالاتری دارند و بعضی از آنها برای پست‌های تبلیغاتی تعرفه‌های بالایی در نظر می‌گیرند اگرچه فاصله تعرفه بین اینفلوئنسرها با بازدهی یکسان تفاوت زیادی دارد. اغلب کسب و کارها نمی‌توانند قیمت‌های دقیقی از هزینه‌های تبلیغات در اینستاگرام بدهند و حتی نمی‌توانند از بازدهی هر کمپین اطمینان دهند. مشکلاتی که در تبلیغات گسترده اینستاگرام وجود دارد صرفاً به ایران منتهی نمی‌شود در کشورهای دنیا هم ملاک ثابتی برای تعیین قیمت وجود ندارد.
طبق آمار تبلیغ با اینفلوئنسرها به‌ازای هر 1000 فالووری که دارند تقریباً معادل 10 دلار است. محاسبه قیمت می‌تواند باتوجه‌به نرخ تعامل و مشارکت هم در نظر گرفته شود که با محاسبه کردن قیمت براساس مشارکت می‌توانیم تعرفه متناسب با اثرگذاری تبلیغ به دست بیاوریم و این یعنی برای این رنج قیمت و عدد ثابتی وجود ندارد و تعرفه هر پیج توسط ادمین آن مشخص می‌شود. تعرفه تبلیغ در استوری و پست کاملا متفاوت است.
اگر تولید محتوای آن به عهده اینفلوئنسر باشد در تعیین تعرفه موثر است.

هزینه تبلیغات اینستاگرام در ایران

در ایران برای تعیین هزینه تبلیغات ایمپرشن و اینگیجمنت مدنظر قرار می‌گیرد. حدود قیمت‌ها برای تعداد فالوورهایی که زیر 100 کا هستند برای یک پست 100،000 تا 200،000 تومان است و در تعداد فالوورهای 2 میلیون به بالا 40،000،000 میلیون به بالا برآورد می‌شود. در این بین فالوورها با 100 و 50 کا دسته‌بندی می‌شوند و به تعرفه تبلیغات آن اضافه می‌شود.
در عین حال تعداد فالوورها ملاک دقیقی برای تعیین قیمت پست و استوری نیست. بسیاری از پیج‌ها از فالوورهای فیک استفاده می‌کنند یا تعداد قابل توجهی از آنها غیرفعال هستند و تاثیری در تبلیغات شما ندارند.
در نظر گرفتن متوسط مشارکت صفحه یا ایمپرشن معیار بهتری به نظر می‌رسد هرچند تعرفه‌ای که برای ایمپرشن و نرخ مشارکت در نظر گرفته می‌شود متفاوت و سلیقه‌ای است.
آمار به دست آمده از تبلیغات با نرخ مشارکت به این صورت است که حدود قیمت فعلی برای پست‌های تبلیغاتی برای ایمپرشن زیر 10 کا بین 75،000 تومان تا 1،600،000 میلیون است و حدود قیمت استاندارد و منطقی با توجه به معیار جهانی برای ایمپرشن زیر 10 کا 100،000 تومان است. این تعرفه برای ایمپرشن‌های بالای 2 میلیون به بالا 40،000،000 تومان و طبق استانداردهای جهانی 20،000،000 تومان به بالاست.

این را در نظر داشته باشید که ممکن است تبلیغ در صفحه اینفلوئنسری با 100هزار فالوور در صورتی که کامنت‌های کمتر یا نامرتبط‌تری داشته باشد 1 میلیون تومان ارزش داشته باشد اما اینفلوئنسر دیگری با ایمپرشن یکسان اما کامنت‌های مرتبط و باکیفیت ارزش پست را تا 2 میلیون تومان افزایش بدهد.
تعیین قیمت‌ها به میزان دشواری تولید محتوا هم بستگی دارد. تولید محتوای ویدئویی یا حضور در ویدئو و ایونت‌ها از جمله همکاری‌هایی که زمان بیشتری به خود اختصاص دهند قیمت‌ها را به شکل دیگری افزایش می‌دهند. از طرف دیگر شهرت اینفلوئنسرها و سلبریتی ها را نباید در تعیین هزینه تبلیغات در اینستاگرام نادیده نگیرید.

 

/پایان رپورتاژ آگهی/

نظرات

ایران زیرنویس